هوندا سیویک تایپ R مدل 2023 رونمایی شد


هوندا سرانجام سیویک تایپ R جدید را به مناسبت 50 سال نام سیویک معرفی کرد. مدل جدید در اوایل سال 2023 در اروپا عرضه می شود. مدل جدید اخیراً رکورد چرخ های جلو را در پیست سوزوکا در ژاپن شکسته است.

هوندا ادعا می کند که مهندسان تمام جنبه های مدل جدید از جمله بهبود طراحی که عملکرد آیرودینامیکی را بهبود می بخشد، اصلاح کرده اند. سیویک تایپ R جدید با اجزای سبک وزن و پیشرانه اصلاح‌شده ادعا می‌کند که پاسخگوترین و قدرتمندترین نوع R است.

هوندا سیویک تایپ R 2023

هوندا سیویک Type R جدید بر اساس Civic e:HEV که اخیراً معرفی شده است، ساخته شده است. مدل اسپرت جدید برای ظاهری اسپرت‌تر، حالت پایین‌تر و عریض‌تری دارد. دارای قوس چرخ‌های گشاد شده و رینگ‌های آلیاژی سیاه مات ۱۹ اینچی سبک وزن است که با لاستیک‌های سفارشی میشلین Pilot Sport 4S پوشیده شده است. این دستگاه دارای یک جلوپنجره پایین تر بزرگتر است که جریان هوا را به موتور به حداکثر می رساند. کاپوت دارای دریچه ای برای بهبود بیشتر جریان هوا در قسمت جلویی است.

دریچه‌های دیافراگم بزرگ پشت چرخ‌های جلو و دیفیوزر بزرگ‌تر عقب، آیرودینامیک سیویک تایپ R را بیشتر بهبود می‌بخشد. اسپویلر عقب برای سرکوب مقاومت هوا به سمت عقب زاویه‌دار شده است. بال عقب با پشتیبانی از پایه‌های دایکاست آلومینیومی جدید، پایین‌تر اما عریض‌تر از مدل قبلی قرار می‌گیرد و خط سقف جدید براق و حالت عریض‌تر را برجسته می‌کند.

طراحی هوندا سیویک تایپ R 2023

هوندا سیویک تایپ R جدید در چندین رنگ مختلف از جمله سفید قهرمانی تاریخی، قرمز رالی جامد، آبی مسابقه‌ای، مشکی کریستالی و مروارید خاکستری صوتی ارائه می‌شود. کابین Type R جدید مشابه Civic e:HEV است. با این حال، آن را با یک صفحه نمایش لمسی 10.2 اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی جدید، یک کابین دیجیتالی، صندلی اسپرت و تریم قرمز Type R ارائه می کند.

هوندا سیویک تایپ R داخلی 2023

هوندا مشخصات سیویک تایپ R جدید را فاش نکرده است، اما آنها تایید کرده اند که موتور 2.0 لیتری توربوشارژ را دریافت خواهد کرد. ادعا می شود که قدرتمندترین سیویک تا کنون است. مدل جدید دارای یک سیستم اگزوز اصلاح‌شده و با راندمان بالا است که در ارتباط با موتور برای بهبود نسبت قدرت به وزن، گشتاور و حداکثر سرعت کار می‌کند. این به یک گیربکس شش سرعته دستی جفت می شود.


هوندا سیویک نوع R 2023 فاش شد – تصاویر، تغییرات برتر، جزئیات
منبع