هوندا کامپکت SUV اولین عرضه جهانی در ماه آگوست


خودروساز ژاپنی هوندا اعلام کرده است که طیف وسیعی از خودروها و SUV های جدید را در نمایشگاه بین المللی خودروی اندونزی Gaikindo GIIAS 2022 به نمایش می گذارد. این شرکت یک SUV کاملاً جدید را که محصول مفهومی RS SUV خواهد بود در این رویداد خودرو به نمایش خواهد گذاشت. شایعه شده است که نسل بعدی هوندا WR-V نامیده می شود، انتظار می رود مدل جدید در تاریخ 11 تا 12 آگوست 2022 رونمایی شود.

نسخه تولیدی هوندا RS SUV با خودروهایی مانند هیوندای ونوئه، کیا سونت، تویوتا رایز و دایهاتسو راکی ​​رقابت خواهد کرد. اندازه این مدل ها در اندونزی حدود 4.1 متر است. انتظار می رود WR-V جدید حدود 4.1-4.2 متر طول داشته باشد و اجزای آن را با City & the Amaze به اشتراک بگذارد.

ثبت اختراع هوندا RS SUV

پیش از اعلام رسمی، هوندا WR-V جدید در آواتار تولید به بیرون درز کرده است. نسخه تولیدی SUV تا حد زیادی شبیه به مفهوم است. با این حال، هوندا تغییراتی ایجاد کرده است. مدل جدید دارای زبان طراحی سنتی هوندا با استایلی متقاطع است که دارای خط سقف باریک‌تر و درب عقب زاویه‌ای برای ارائه نمایه‌ای شبیه به شاسی بلند کوپه است.

نمای جلو دارای چراغ‌های جلوبندی براق LED، جلوپنجره مستطیلی شکل با پوشش کرومی و نوار کرومی است که بالای جلوپنجره قرار دارد و به خوبی با واحد چراغ‌های جلوی شیک ادغام می‌شود. سپر پایینی دارای سد هوای پهن تر با طرح شش ضلعی و مه شکن LED در دو طرف است. مدل خالدار نشان RS در جلوپنجره داشت. برای ارائه ظاهری SUV ناهموار، یک صفحه لغزنده مصنوعی دارد.

SUV کامپکت هوندا

در عقب دارای چراغ‌های عقب LED باریک و طراحی درب عقب باریک است. این کانسپت دارای یک نوار نور بود که چراغ‌های عقب را به هم متصل می‌کرد که اکنون در مدل تولیدی وجود ندارد. چراغ‌های عقب پیچیده‌تری دارد. این وسیله نقلیه دارای اسپویلر نصب شده روی سقف، آنتن باله کوسه، سپر پایینی دو رنگ و صفحه اسکید نقره ای مصنوعی است. این کانسپت دارای چرخ‌های آلیاژی مشکی مات 18 اینچی بود. با این حال، مدل تولیدی احتمالاً با آلیاژهای 17 اینچی عرضه خواهد شد.

شاسی بلند کامپکت جدید هوندا از یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری بنزینی تنفس طبیعی بهره می برد که 121 اسب بخار و 145 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گزینه های گیربکس شامل 6 سرعته دستی و CVT اتوماتیک است.

همچنین انتظار می‌رود شاسی‌بلند کامپکت جدید هوندا در سال 2023 در هند رونمایی شود. این خودرو با خودروهایی مانند تاتا نکسون، ماروتی برزا، هیوندای ونو، کیا سونت و ماهیندرا XUV300 رقابت خواهد کرد. احتمالاً گزینه‌های موتور را با سدان City که شامل 1.5 لیتر بنزینی و 1.5 لیتر دیزل می‌شود، به اشتراک بگذارد. هوندا همچنین می تواند یک موتور 1.2 لیتری NA بنزینی با گیربکس دستی و اتوماتیک CVT اضافه کند.


هوندا SUV کامپکت اولین عرضه جهانی در ماه آگوست – WR-V جدید؟
منبع