هیوندای ورنا 2023 – موتور دیزلی، اندازه بزرگتر، جزئیات راه اندازی


خودروساز کره ای هیوندای در حال آماده شدن برای عرضه طیف گسترده ای از خودروهای جدید از جمله مینی شاسی بلند Ai3، فیس لیفت Creta، Ioniq 5 EV، کارناوال جدید و نسل بعدی Verna است. در واقع، نسل بعدی سدان Verna قبلاً چندین بار در بازار هند در حال آزمایش مشاهده شده است. هیوندای ورنا سدان 2023 با تغییرات قابل توجه طراحی و فضای داخلی کاملا جدید همراه با گزینه های موتور جدید عرضه خواهد شد.

هیوندای ورنا 2023 – فقط سدان دیزلی

با هنجارهای سخت‌گیرانه‌تر انتشار آلاینده‌های رانندگی واقعی، بیشتر خودروسازان در حال برنامه‌ریزی برای خروج تدریجی موتور دیزل از بازار هند هستند. هوندا در حال حاضر تصمیم گرفته است که موتور 1.5 لیتری دیزلی که سدان های سیتی و آماز را تامین می کند، متوقف کند. از سوی دیگر، ماروتی سوزوکی، رنو نیسان و گروه فولکس واگن موتورهای دیزلی خود را از بازار ما متوقف کرده اند.

نمایندگی هیوندای ورنا 2023

از سوی دیگر، هیوندای تصمیم گرفته است که گزینه موتور دیزلی را از بازار هند ادامه دهد. قبلاً گزارش دادیم که هیوندای از سال 2023 تولید i20 دیزلی را متوقف خواهد کرد. عمده فروش i20 از گزینه های موتور بنزینی و دیزلی کمتر از 10 درصد است. هیوندای موتور 1.5 لیتری دیزلی را برای مطابقت با استانداردهای آلایندگی رانندگی واقعی ارتقا خواهد داد. این موتور به نیروبخشی به Venue، Creta، Verna و Alcazar ادامه خواهد داد. این مکان دارای موتور 1.5 لیتری دیزلی 100 اسب بخاری است، در حالی که ورنا، کرتا و آلکازار جدید به موتور 115 اسب بخاری با هندسه توربوی متغیر (VGT) ادامه خواهند داد. موتور دیزلی 1.5 لیتری سالن با توربو هندسه ثابت عرضه می شود. به غیر از موتور دیزلی، ورنا جدید احتمالا با گزینه های موتور 1.4 لیتری توربو بنزینی و 1.5 لیتری NA بنزینی عرضه می شود.

هیوندای ورنا 2023 – ابعاد بزرگتر

تصاویر جاسوسی تایید می‌کنند که نسل جدید هیوندای ورنا بزرگ‌تر می‌شود که به فضای بیشتری در داخل کابین تبدیل می‌شود. اندازه بزرگتر و کابین جادار به ورنا جدید کمک می کند تا با هوندا سیتی، اشکودا اسلاویا و فولکس واگن ویرتوس رقابت کند. اندازه بزرگتر، ویژگی های سطح بالا و موتور قدرتمندتر ورنا جدید نیاز به یک سدان اجرایی مجزا را در بازار ما برطرف می کند.

ویژگی های طراحی

ورنا جدید که با نام داخلی Project BN7 شناخته می شود، نشانه های ظاهری نسل جدید سدان النترا را به اشتراک می گذارد. این سدان با زبان طراحی «Sensuous Sportiness» هیوندای طراحی خواهد شد که قبلاً در النترای جدید و توسان دیده‌ایم. این مدل دارای یک جلوپنجره مدل جواهر پارامتریک جدید با یکپارچه سازی گسترده چراغ راهنما خواهد بود. جلوپنجره آبشاری جدید در جلو با چراغ جلو یکپارچه تمام ال ای دی و سپر تهاجمی ارائه می شود.

تصاویر جاسوسی نشان می‌دهند که ورنا جدید ظاهری شبیه به فست‌بک با سقف مخروطی خواهد داشت. نمای عقب احتمالاً دارای «لامپ H-Tail Lamp» با فناوری پیشرفته است که شکلی شبیه لوگوی H پرنده هیوندای، پوشش سپر پایینی از نوع بال و خط سقف مخروطی برای بهبود ظاهر کوپه‌مانند ایجاد می‌کند.

هیوندای ورنا سدان 2023 مجهز به یک کنسول ابزار تمام دیجیتال و یک سیستم اطلاعات سرگرمی اصلاح‌شده با اتصال بی‌سیم Android Auto و Apple CarPlay خواهد بود. این سدان احتمالاً دارای صندلی‌های تهویه‌دار جلو است. بزرگترین به روز رسانی در قالب فناوری ADAS ADAS (سیستم کمک راننده پیشرفته) ارائه خواهد شد. ویژگی های ADAS شامل کاهش برخورد از جلو، کمک حفظ خطوط، هشدار خروج از خط، کروز کنترل تطبیقی، کمک ترافیک متقاطع عقب و نظارت بر توجه راننده خواهد بود.

جدول زمانی عرضه هیوندای ورنا 2023

انتظار می رود سدان جدید ورنا باشد در نمایشگاه خودرو 2023 در ژانویه رونمایی شد. جدول زمانی دقیق پرتاب هنوز فاش نشده است. با این حال، گزارش ها ادعا می کنند که هیوندای سرعت توسعه سدان جدید ورنا را به سرعت طی کرده است. ما انتظار داریم که مدل جدید در سه ماهه دوم سال 2023 در حدود آوریل تا مه به فروش برسد.


هیوندای ورنا 2023 – موتور دیزلی، اندازه بزرگتر، جزئیات راه اندازی
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: