پوژ به تنهایی برنده می شود، گیوت در جام کلیو اروپای شرقی تاج گذاری کرد


روز یکشنبه، باران در مونزا ظاهر شد، اما دیوید پوژه همچنان سریع‌ترین بازیکن در مقدماتی بود و بالاتر از نیکلاس میلان، مارک گیوت و یرژی اسپینکیویچ، دومین قطب پوزیشن آخر هفته خود را به دست آورد. آنتونی ژورادو (مسابقه میلان)، رهبر کلیو کاپ اروپا، پس از رد صلاحیت فلیس جلمینی (PMA Motorsport) به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین parc fermé، قبل از ارتقاء یک موقعیت، دهم شد.

شروع مسابقه تحت رژیم خودروی ایمنی انجام شد. پس از دو دور مشاهده برای اندازه گیری مسیر، پلوتون آزاد شد و دیوید پوژه مزیت را حفظ کرد و در عین حال از دید بهتری نسبت به تعقیب کنندگان خود بهره برد. در حالی که کوارتت پیشرو ثابت باقی ماند، آندریاس استوکی (استاکی موتور اسپورت) با لغزش پشت سر گابریله تورلی (فارو ریسینگ)، توماس پکار (سرویس کارپک) و آنتونی ژورادو، جایگاه خود را از دست داد. با این حال، سلسله مراتب به سرعت تغییر کرد زیرا مارک گیو در دور چهارم مقام دوم را از نیکلاس میلان گرفت، اما مردی که سیزده عنوان قهرمانی در جام کلیو را کسب کرد، برای شرکت در یک دوئل که به یرژی اسپینکیویچ اجازه داد خود را بین دو راننده فرانسوی قرار دهد، مبارزه کرد.

این نبرد همچنین دیوید پوژه را خوشحال کرد، به خصوص که نیکلاس میلان، یرژی اسپینکیویچ و آنتونی ژورادو در اولین شیکین در دور ششم مستقیماً حرکت کردند. با وجود خطای مشابه در نقطه ترمز بعدی، گابریله تورلی جلوتر از توماس پکار دوم شد، اما چک نیز چرخ ها را قفل کرد و از مارک گیوت و نیکلاس میلان عقب افتاد.

امپریال در پیشتازی، دیوید پوگت به تنهایی با برتری نزدیک به شش ثانیه پیروز شد. مبارزه برای مقام دوم در نهایت به پایان رسید و نیکلاس میلان کمتر از شش دهم ثانیه از مارک گیوت، گابریله تورلی و توماس پکار پیشی گرفت. آنتونی ژورادو ششم شد و پس از او آلخاندرو شیمپف (کوتاوتو موتور اسپورت) قبل از اینکه جریمه 15 ثانیه‌ای او به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های پیست اعمال شود، قرار گرفت. یرژی اسپینکیویچ پس از گیوم مایو (GM Sport)، آدریان شیمپف (Cotauto Motorsport) و نیکولا میلکوویچ (Tempo Racing Team) جایگاه هفتم و پیروزی را در بین چلنجرها به ارث برد. هجدهم، کوئینتو استفانا در جنتلمن رانندگان مقابل رنه استینمتز و هورن (مسابقه GPA) پیروز شد.

CLIO CUP اروپا

دیوید پوژه سومین موفقیت خود در سال را در جام باشگاه های اروپا به ثبت رساند و همچنان فاصله خود را با نیکلاس میلان کاهش داد و با چهار امتیاز بالاتر از آنتونی ژورادو در صدر جدول رده بندی عمومی قرار گرفت. سکو توسط مارک گیوت تکمیل شد، همچنین در قلب این کوارتت پیشرو که تنها در سی و شش امتیاز ایستاده است – یک پیروزی پنجاه امتیاز دارد – در حالی که چهار مسابقه مانده به پایان است.

یرزی اسپینکیویچ که برای یازدهمین بار در چهارده مسابقه پیروز شد، با برتری از نزدیکترین رقبای خود، گیوم مایو و نیکولا میلکوویچ، عنوان قهرمانی خود در جام چلنجرز را قطعی کرد. در همان زمان، جام رانندگان آقایان با پیروزی کوئینتو استفانا و مقام دوم برای رنه استینمتز مجدداً راه اندازی شد، این دو مرد به ترتیب دو و بیست و دو امتیاز از استفان پولدرمن رهبر (چفو اسپورت) عقب افتادند.

CLIO CUP اروپای شرقی

در حالی که او فقط باید به مقام چهارم بسنده کند تا عنوان قهرمانی را تضمین کند، مارک گیوت با برتری بیش از توماس پکار و آنتونی ژورادو، قهرمان کلیو کاپ اروپای شرقی شد. بنابراین، بورگوندی که هشت بار در فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و اروپای مرکزی تاجگذاری کرده است، در پایان یک کمپین نهمین تاج را به خود ارائه می دهد که همیشه او را روی سکو به پایان می رساند و یک ساعت سه دستی توسط BRM Chronographs اعطا می شود. آنتونی ژورادو و توماس پکار، نایب قهرمانان او، جواهر BRM Chronographs را برای جایگاه خود در رده بندی کلی نهایی سری به دست آوردند.

فین جوسو پانتیلا با عنوان شنبه در جام چلنجرز، قهرمانی خود را با دهمین موفقیت در این رده بالاتر از هنریک سیبل (سرویس کارپک) و لین چن هان تایوانی (یونیک ریسینگ) جشن گرفت. سرانجام، رنه استینمتز پس از یک دوئل حماسی که او را در طول فصل در Magny-Cours، Zandvoort، Hungaroring، Hockenheim، Red Bull Ring و مونزا در مقابل هم تیمی خود استفان پولدرمن قرار داد، در جام رانندگان آقایان تاجگذاری کرد. Juuso Panttila و Rene Steenmetz مانند هر برنده این دسته بندی ها در تمام سری ها جواهری دریافت کردند که توسط BRM Chronographes به افتخار عنوان خود ارائه شده بود.

CLIO CUP ایتالیا

گابریله تورلی که روز شنبه از کنترل جام حذفی ایتالیا کنار گذاشته شده بود، با تسلط بر مناظره های روز یکشنبه وضعیت خود را از سر گرفت در حالی که رقیبش فلیس جلمینی مجبور شد پس از شروع از پشت توری به مقام هفتم بسنده کند. برنده روز با برتری دوازده امتیازی نسبت به حریف خود به فینال بارسلونا نزدیک می شود.

دومین بار امروز، ماتیا لانسلوتی (فارو ریسینگ) با کوزیمو پاپی (اسکودریا کاستا اوست) و کریستین ریچارینی (اسکورس) قهرمان چلنجرز کاپ شد، جایی که کریستین ریچیارینی برتری سی امتیازی را نسبت به جاکومو تربی (MC Motortecnica) حفظ کرد. در نهایت، کوئینتو استفانا عنوان خود را در جام رانندگان آقایان در کلیو کاپ ایتالیا، مهر و موم کرد، هفتمین پیروزی سال او بر ویتوریو سادوتی (اسکودریا کاستا اوست) و الکس لانسلوتی (راسینگ فارو) به دست آورد و او را از دسترس تعقیب کنندگانش دور کرد.

شرایط 2 – Grille de départ – Course 2 – Clio Cup اروپا – Clio Cup اروپای شرقی – Clio Cup Italia

رقبای Clio Cup اکنون به Circuit Paul Ricard می روند، جایی که Clio Cup اروپا و Clio Cup اسپانیا در جلسه ماقبل آخر تقویم خود با هم رقابت خواهند کرد در حالی که Clio Cup فرانسه به پایان می رسد.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: