پیروزی انفرادی برای Pouget، قهرمانی Clio Cup اروپای شرقی برای Guillot

روز شنبه، گابریل تورلی برتری خود را در جام حذفی ایتالیا از دست داد، اما او روز یکشنبه به فرم بازگشت در حالی که رقیبش فلیس جلمینی مجبور شد پس از شروع از پشت زمین به مقام هفتم بسنده کند. برنده امروز با برتری 12 امتیازی نسبت به رقیب خود راهی فینال فصل در بارسلونا خواهد شد.

یرژی اسپینکیویچ برای یازدهمین بار در 14 مسابقه پیروز شد و بالاتر از نزدیکترین رقبای خود، گیوم مایو و نیکولا میلکوویچ، عنوان قهرمانی جام چلنجرز را به دست آورد. در همین حال، پیروزی کوئینتو استفانا و مقام دوم رنه استینمتز باعث احیای جام رانندگان آقایان شده است و این دو مرد اکنون دو و 22 امتیاز کمتر از رهبر، استفان پولدرمن (Chefo Sport) دارند.

Juuso Panttila فنلاند که روز شنبه در چلنجرز کاپ قرارداد را امضا کرد، قهرمانی خود را با دهمین پیروزی جلوتر از هنریک سیبل (سرویس کارپک) و لین چن هان از تایوان (یونیک ریسینگ) جشن گرفت. رنه استینمتز پس از دوئل حماسی با هم تیمی خود استفان پولدرمن در طول فصل در Magny-Cours، Zandvoort، Hungaroring، Hockenheim، Red Bull Ring و Monza، تاج جام رانندگان آقایان را به دست آورد. مانند هر برنده عنوان در هر پنج سری جام کلیو، Juuso Panttila و Rene Steenmetz یک جواهر از BRM Chronographes دریافت کردند.

CLIO CUP اروپا

مسابقه پشت ماشین ایمنی شروع شد. پس از دو دور مشاهده برای دستیابی به مسیر خیس دشوار، میدان آزاد شد و دیوید پوگت مزیت را حفظ کرد و در عین حال از دید بهتری نسبت به تعقیب کنندگان خود بهره برد. در حالی که کوارتت پیشرو ثابت باقی ماند، آندریاس استوکی (استاکی موتور اسپورت) با لغزش پشت سر گابریله تورلی (فارو ریسینگ)، توماس پکار (سرویس کارپک) و آنتونی ژورادو، جایگاه خود را از دست داد. با این حال، به زودی ترتیب تغییر کرد زیرا مارک گیوت در دور چهارم از نیکولا میلان مقام دوم را گرفت، اما مردی که 13 عنوان قهرمانی در جام کلیو را کسب کرد، برای شرکت در یک دوئل که به یرژی اسپینکیویچ اجازه داد بین دو راننده فرانسوی فشار بیاورد، مبارزه کرد.

CLIO CUP ایتالیا

سری کلیو کاپ اکنون به پیست پل ریکارد می رود، جایی که کلیو کاپ اروپا و کلیو کاپ اسپانیا در دور ماقبل آخر فصل خود به رقابت خواهند پرداخت و کلیو کاپ فرانسه کمپین 2022 خود را به پایان خواهد رساند.منبع

دیوید پوژه یک مسابقه بدون خطا را انجام داد تا با اختلاف تقریباً شش ثانیه‌ای به پیروزی برسد. مبارزه برای مقام دوم در یک عکس پایان یافت و نیکلاس میلان با اختلاف کمتر از شش دهم ثانیه از مارک گیوت، گابریله تورلی و توماس پکار پیشی گرفت. آنتونی ژورادو ششم شد و پس از او آلخاندرو شیمپف (کوتاوتو موتوراسپرت) قرار گرفت تا اینکه راننده اسپانیایی به دلیل رعایت نکردن محدودیت های پیست، 15 ثانیه جریمه دریافت کرد. یرژی اسپینکیویچ پس از آن جایگاه هفتم و پیروزی چلنجرها را بالاتر از گیوم مایو (GM Sport)، آدریان شیمپف (Cotauto Motorsport) و نیکولا میلکوویچ (Tempo Racing Team) به ارث برد. کوئینتو استفانا در مجموع هجدهم شد و بالاتر از رنه استینمتز و هورن (مسابقه GPA) در رده آقایان رانندگان قهرمان شد.

دیوید پوژه سومین پیروزی خود را در جام کلیو اروپا به دست آورد و همچنان فاصله خود را با نیکلاس میلان کاهش داد که با چهار امتیاز بالاتر از آنتونی ژورادو در رده بندی عمومی مجدداً پیشی گرفت. مارک گیوت تریبون را تکمیل کرد. با تنها 36 امتیاز که این کوارتت پیشرو را پوشش می دهد – یک برد پنجاه ارزش دارد – چهار مسابقه باقی مانده نوید دیدنی بودن را می دهد.

مقدماتی 2 – جدول شروع – مسابقه 2 – کلیو کاپ اروپا – کلیو کاپ اروپای شرقی – کلیو کاپ ایتالیا

این نبرد به نفع دیوید پوژه عمل کرد، به خصوص که نیکلاس میلان، یرژی اسپینکیویچ و آنتونی ژورادو مستقیماً در اولین شیکین در دور ششم رفتند. با وجود اشتباه مشابه در نقطه ترمز بعدی، گابریله تورلی جلوتر از توماس پکار در مکان دوم قرار گرفت، اما راننده چک نیز چرخ های خود را قفل کرد و از مارک گیوت و نیکلاس میلان عقب افتاد.

مارک گیوت تنها به مقام چهارمی نیاز داشت تا عنوان قهرمانی را تضمین کند، اما او با شکست توماس پکار و آنتونی ژورادو، قهرمان اروپای شرقی جام کلیو شد. این راننده فرانسوی با کسب عناوینی در فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و اروپای مرکزی، اکنون نهمین عنوان خود را پس از کمپینی که باعث شد او در تمام 12 مسابقه فصل روی سکو به پایان برسد و یک ساعت سه دستی از BRM Chronographes دریافت کرد، به دست آورد. برای عنوانش آنتونی ژورادو و توماس پکار نایب‌ قهرمانان، جواهر BRM Chronographes را برای جایگاه خود در رده‌بندی کلی نهایی این سری دریافت کردند.

روز یکشنبه، آسمان در مونزا باز شد، اما دیوید پوژه همچنان در مقدماتی سریع‌ترین عملکرد را داشت و بالاتر از نیکلاس میلان، مارک گیوت و یرژی اسپینکیویچ، دومین قطب پوزیشن آخر هفته خود را به دست آورد. آنتونی ژورادو، رهبر اروپای کلیو کاپ (مسابقه میلان) قبل از اینکه فلیس جلمینی (PMA Motorsport) به دلیل نقض parc fermé محروم شد، یک مقام صعود کرد، دهم شد.

در نهایت، کوئینتو استفانا برای هفتمین بار در سال جاری قهرمان شد تا عنوان قهرمانی جام رانندگان آقایان Clio Cup ایتالیا را به دست آورد. ویتوریو سادوتی (اسکودریا کاستا اوست) و الکس لانسلوتی (فارو ریسینگ) امروز سه نفر برتر دسته را تکمیل کردند.

نایب قهرمان امروز، ماتیا لانسلوتی (فارو ریسینگ) در برابر کوزیمو پاپی (اسکودریا کاستا اوست) و کریستین ریچارینی (اسکورس) مقاومت کرد تا جام چلنجرز را به دست آورد، جایی که کریستین ریچیارینی هنوز 30 امتیاز برتری نسبت به جاکومو تربی (MC Motortecic) دارد.

CLIO CUP اروپای شرقی


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: