پیشنمایش کونیگ‌زگ یسکو ابوسولوت | bama.ir

شرکت کونیگ‌زگ در روز دوشنبه از ثبت رکوردی جدید خبر داد. بنابر اعلام سوئدی، نسخه Absolut از یسکو خودرو است که عملیات شتابگیری تا سرعت 400 کیلومتر برساعت و سپس رسیدن به توقف کامل را در مدت کمتر از 28 ثانیه یعنی 27.83 ثانیه انجام می دهد. رکورد قبلی این عملیات در اختیار کونیگ‌زگ رگرا بود که در سال 2023 و در مدت 28.81 انجام شد.

بنابر اعلام کونیگ‌زگ، پروسه 0-402-0 (250 مایل برساعت) هم در مدت 28.27 ثانیه توسط یسکو انجام شد، که 1.33 ثانیه سریعتر از رگرا است. این خودرو برای دستیابی به سرعت‌های 400 و 402 کیلومتر برساعت، به ترتیب 18.82 و 19.2 ساعت زمان نیاز است تا بنابر اعلام سازنده به سریع‌ترین خودروی تولیدی تبدیل شود. تمام این رکوردها با رانندگی Markus Lundh در Örebro سوئد ثبت شده است.

هر چند این رکورد بسیار قابل تحسین است، اما موسس کونیگ‌زگ یعنی آقای Christian von Koenigsegg اعتقاد دارد که یسکو می‌تواند به سرعت 531 کیلومتر برساعت نیز دست پیدا کند. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این وعده عملی می شود یا خیر.

مشخصات فنی کونیگ‌زگ یسکو نسخه Absolut

کونیگ‌زگ یسکو به عنوان یکی از نیرومندترین سوپراسپرت‌های جهان، به پیشرانه 5 لیتری V8 سازگار با قدرت 1600 اسب‌بخار و سازگار با E85 مجهز است، که خروجی را از طریق گیربکس 9 سرعت به عقب انتقال می‌دهد. گیربکس که خودروساز سوئدی از آن به عنوان انتقال قدرت Light Speed ​​یا LST یاد کرده است، از 7 کلاچ یاری می‌گیرد تا سریع‌ترین تعویض دهد را ارائه کند.

ویژگی‌های ظاهری کونیگ‌زگ یسکو نسخه Absolut

خودروی حاضر در ثبت رکورد نیز سوخت E85 را به همراه دارد و به جز میله‌های حفاظتی داخل کابین و صندلی راننده برگرفته از کونیگ‌زگ One:1، هیچ تغییر دیگری در این خودرو اعمال نمی‌شود.

کونیگ‌زگ یسکو Absolut به باله بزرگ عقب‌سازی شده است، که لیک رو به پایین در سرعت‌های زیاد می‌دهد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/1b6kj9vj


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: