کدام خودرو را باید بخرید؟


تاتا موتورز اخیراً تیاگو EV را با قیمت اولیه 8.49 تا 11.79 میلیون روپیه (نمایشگاه سابق) به بازار عرضه کرده است که به خریداران گزینه دیگری برای جبران قیمت های سرسام آور سوخت ارائه می دهد. بنابراین، اگر شما نیز نگران هزینه های بالای سوخت هستید و بین نسخه CNG و الکتریکی آن سردرگم هستید، در اینجا مقایسه دقیقی از این دو ارائه شده است تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام مدل برای شما مناسب است.

مشخصات و مقایسه هزینه های جاری

رزرواسیون تاتا تیاگو EV
تیاگو CNG تیاگو ای وی
پیشرانه 1.2 لیتری 3 سیلندر موتور PMS با بسته باتری لیتیوم یونی 19.2 کیلووات ساعت یا 24 کیلووات ساعت
حداکثر قدرت حالت CNG: 73PS حالت بنزین: 86PS مدل 19.2 کیلووات ساعت: 61PS مدل 24 کیلووات ساعت: 75PS
حداکثر گشتاور حالت CNG: 95 نیوتن متر حالت بنزین: 113 نیوتن متر مدل 19.2 کیلووات ساعت: 110 نیوتن متر مدل 24 کیلووات ساعت: 114 نیوتن متر
انتقال 5 سرعته MT تک سرعته خودکار
ظرفیت مخزن سوخت بنزین: 35 لیتر CNG: حدود 10 کیلوگرم
مسافت پیموده شده ادعا شده 26.49 کیلومتر بر کیلوگرم
تانک کامل / محدوده شارژ حدود 264 کیلومتر 19.2 کیلووات ساعت: 250 کیلومتر 24 کیلووات ساعت: 315 کیلومتر
هزینه اجرا در هر کیلومتر* 2.86 روپیه 1.40 روپیه
میانگین هزینه دویدن روزانه 50 کیلومتر 143 روپیه 70 روپیه

*بر اساس قیمت CNG در دهلی (75.61 روپیه به ازای هر کیلوگرم) در زمان نگارش این داستان و نرخ شارژ عمومی در شبکه EV تاتا (18.56 روپیه در هر کیلووات ساعت).

  • نسخه میان‌رده تاتا تیاگو EV کم‌قدرت‌ترین نسخه در بین مدل‌های دیگر است، اما گشتاور زیادی را ارائه می‌کند. همچنین، شایان ذکر است که شما در خودروهای برقی به‌جای خودروهای ICE که در محدوده‌ی RPM مشخصی ارائه می‌شوند، برق فوری دریافت می‌کنید.
  • در مورد هزینه‌های جاری، اگر از ایستگاه‌های شارژ عمومی برای انرژی‌دهی به بسته باتری خود استفاده کنید، EV تقریباً نیمی از CNG را برای شما هزینه خواهد کرد. با این حال، استفاده از شارژر خانگی هزینه کلی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

توجه داشته باشید: محاسبات فوق بر اساس ارقام مسافت پیموده شده/برد ادعا شده است و ممکن است در شرایط رانندگی در دنیای واقعی متفاوت باشد. به عنوان مرجع، Tigor EV که با یک بسته باتری 26 کیلووات ساعتی عرضه می شود، برد واقعی بین 150 تا 200 کیلومتر را ارائه می دهد، در حالی که Tiago CNG بازده سوختی در حدود 17 کیلومتر بر کیلوگرم در شرایط رانندگی شهری ارائه می دهد.

تاتا تیاگو CNG راه اندازی شد

امکانات

  • تاتا تیاگو EV بارگیری بهتری نسبت به نسخه ICE خود دارد. با این حال، ویژگی‌هایی مانند صندلی‌های چرمی، فناوری خودروی متصل ZConnect با عملکرد کنترل از راه دور، چراغ‌های جلوی خودکار، برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک‌ها، کروز کنترل و ترمز چند سطحی Regen فقط به تکرار الکتریکی آن محدود می‌شود. با این حال، ویژگی‌هایی مانند چراغ‌های جلو پروژکتور، DRL، صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی ۷ اینچی با Apple Carplay و Android Auto، دسته ابزار دیجیتال، فرمان چند منظوره و غیره در همه پیشرانه‌ها مشترک هستند.
  • برقی شدن مزیت دیگری نیز دارد زیرا نیازی به مصالحه در فضای صندوق بار نخواهید داشت.

قیمت

تاتا تیاگو CNG 6.30 لک تا 7.73 میلیون روپیه
تاتا تیاگو EV 19.2 کیلووات ساعت: 8.49 لک تا 9.09 لک 24 کیلووات ساعت: 9.99 لک تا 11.79 لک

نتیجه

تاتا تیاگو EV می‌تواند جایگزین خوبی برای استفاده روزمره باشد، اگر بخواهید پول بیشتری را نسبت به نسخه CNG آن خرج کنید. اما محدوده محدود و کمبود زیرساخت شارژ ممکن است آن را برای سفرهای طولانی / بین شهری ایده آل نکند.


تاتا تیاگو EV در مقابل CNG: کدام خودرو را باید بخرید؟
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: