یک داروی نجات‌بخش جدید برای مبتلایان به کرونا پیدا شد ایندیپندنت فارسی | دراگمد

ویتامین D برای عملکرد سیستم ایمنی بسیار مهم است و نقش مهمی در ارتقاء پاسخ ایمنی ایفا می‌کند. دارای خواص ضدالتهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است و برای فعال شدن سیستم دفاعی بدن ضروری است. وقتی آنتی‌بادی، آنتی‌ژن عامل بیماری‌زا را شناسایی می‌کند، خود را محکم به آن متصل می‌کند. هنگامی که متصل می‌شود، به عنوان یک نور عمل می‌کند و سایر عناصر سیستم ایمنی را برای مبارزه با ویروس‌های مهاجم نشان می‌دهد. این مقاله به مرور روش‌های پیشگیری و درمان عفونت‌های ناشی از کروناویروس (از جمله کرونای جدید) می‌پردازد. “آخرین وضعیت ۳ روش درمانی کروناویروس در ایران/مطالعات ایران در تولید واکسن همپای دنیا”.

یک داروی نجات‌بخش جدید برای مبتلایان به کرونا پیدا شد ایندیپندنت فارسی | دراگمد

در حال حاضر واریانت امیکرون در کشورهای مختلف جهان در جریان است و به عنوان سویه غالب کرونا ویروس معرفی شده است. با توجه به شواهدی که تاکنون بدست آمده است علائم کرونا امیکرون، تفاوتی با نوع اولیه آن ندارد. یکی از سوالات مهمی که این روزها پرسیده می‌شود این است که آیا واکسن کرونا می‌تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند؟ به نظر می‌رسد سویه امیکرون توانایی خنثی کردن ایمنی ایجاد شده از طریق واکسن را دارد. با این حال اگر واکسن کرونا را دریافت کرده باشید، علائم این سویه از کرونا در شما خفیف‌تر خواهد بود. مطالعه ای منتشر شده در مجله ی گوارش آمریکا، ۲۰۶ مورد خفیف ابتلا به کووید-۱۹ را مورد بررسی قرار داد.

آیا قرمزی چشم از علائم کرونا است؟

چنانچه علائم تنفسی (سرفه یا عطسه) دارید، برای محافظت از دیگران استفاده از ماسک پزشکی توصیه می‌شود، یا وقتی که از شخص مبتلا به کرونا نگهداری می‌کنید. براساس نظر سازمان بهداشت جهانی، انتظار می‌رود که واکسن‌هایی که تاکنون تایید شده‌اند مصونیت حداقلی دربرابر سویه‌های جدید ایجاد کنند. در حالی که کودکان و افراد بالغ علائم مشابهی را تجربه می‌کنند، کودکان به‌طور کلی کمتر از بزرگسالان به طور جدی بیمار می‌شوند. (بخش آیا کودکان به کرونا خبرهای آنلاین پزشکی مبتلا می شوند؟ را در ادامه بخوانید). رمدسیویر احتمالا تفاوتی اندک یا عدم تفاوت را در مرگ‌ومیر پس از 28 روز، پس از 60 روز، یا مرگ‌ومیر در بیمارستان طی 150 روز بر جای می‌گذارد.

مراقبت از سلامت روانی کودکان و سالمندان در زمان شیوع کرونا | ویدئو

تأثیر آلوئه ورا بر زخم بستر و درمان و پیشگیری از آن، به‌خاطر ترکیبات مختلفی است که در این گیاه وجود دارند، و با باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها مقابله می‌کنند. به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما رنگ طبیعی و شفافی داشته باشد. بعد از یک هفته همچنان تب دارید و به صورت کلی وضعیت بدنی مناسبی ندارید و یا علائم دیگری پیدا کردید. شما میتوانید با ما از طریق تلفن تماس بگیرید یا شخصا به ما مراجعه نمایید. ما هنوز از طریق تلفنهای خدمات مشتریان، خدمات خود را به اعضا ارائه میکنیم و به دستورالعملها برای کاهش احتمال انتقال COVID-19 پایبند هستیم. پس از دریافت نتیجه تست COVID-19 لطفاً به PCP خود اطلاع دهید تا در پرونده پزشکی شما درج شود.

  • با این همه، در آزمایش‌های صورت گرفته روی حیوانات این دارو در درمان بعضی دیگر از بیماری‌های کشنده ویروسی از جمله عارضه تنفسی مرس و عارضه وخیم تنفسی، سارس، مفید بوده است.
  • با این حال، آنقدر قوی نیست که بیش از حد واکنش غیر ضروری نشان دهد و باعث ایجاد آلرژی و سایر اختلالات خود ایمنی شود.
  • اما برخی عوارض مانند از دست دادن حس چشایی و بویایی مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.
  • برای جزئیات بیشتر به وبسایت اطلاعات واکسن CalOptima’s COVID-19 مراجعه نمایید.
  • تحقیقات در زمینه تاثیرات بلندمدت ویروس کرونا هنوز ادامه دارد اما ممکن است از دست رفتن حس چشایی در بعضی از افراد دائمی باشد.
  • علائم ممکن است بین ۲ تا ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس بروز کند و از بیماری بسیار خفیف تا شدید متغیر باشد.
تایید رسمی سازمان غذا و داروی آمریکا ساعاتی قبل از مناظره نهایی انتخاباتی دونالد ترامپ با رقیب دموکرات او یعنی جو بایدن صورت گرفت. آزیترومایسین به عنوان دارویی برای درمان عفونت COVID-19 پیشنهاد شده است، اگرچه این دارو می تواند منجر به بروز عوارض جانبی شود که نگران کننده است، خصوصاً اگر همزمان با هیدروکسی کلروکین / کلروکین تجویز گردد. هیدروکسی کلروکین به گروهی از داروها به نام کینولین تعلق دارد. یک داروی قدیمی است که در حال حاضر برای درمان آرتریت روماتوئید و لوپوس اریتماتوز دیسکوئید یا سیستمیک استفاده می شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: