2 خودروی محبوب ماروتی سوزوکی برای دستیابی به فناوری هیبریدی قوی


ماروتی سوزوکی گرند ویتارا اولین خودروی هیبریدی قوی از این خودروساز هندو ژاپنی در این کشور است. خط تولید SUV در 6 تریم ارائه می شود و تنها دو تریم برتر (Zeta+ و Alpha+) با پیشرانه هیبریدی قوی موجود است. دومی با موتور بنزینی 3 سیلندر چرخه اتکینسون 1.5 لیتری 92 اسب بخاری تویوتا همراه با موتور الکتریکی 79 اسب بخاری عرضه می شود. راه اندازی با گیربکس e-CVT، قدرت ترکیبی 115 اسب بخار را ارائه می دهد. بازده سوخت ادعایی 27.97 کیلومتر بر لیتر را ارائه می دهد.

اکنون این شرکت قصد دارد فناوری هیبریدی قوی را به مدل‌های موجود و آینده خود معرفی کند. را ماروتی سوئیفت نسل جدید و Dzire جزو برترین گیرندگان چرخه اتکینسون خواهند بود که طبق گزارش‌ها در سال 2024 وارد جاده‌ها می‌شوند. سوئیفت کاملاً جدید ممکن است در نیمه دوم سال 2023 اولین عرضه جهانی خود را انجام دهد. این مدل بر اساس نسخه اصلاح شده پلتفرم Heartect و طراحی به طور قابل توجهی بهبود یافته و فضای داخلی مجلل ارائه می شود.

خودروهای CNG (1)

در زیر کاپوت، Maruti Swift و Dzire جدید دارای یک موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر بنزینی با فناوری هیبریدی قوی خواهند بود. این موتور استانداردهای سخت گیرانه CAFÉ II (متوسط ​​مصرف سوخت شرکتی) را برآورده خواهد کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که Swift و Dzire هیبریدی قوی مسافت پیموده شده در حدود 35 تا 40 کیلومتر بر متر را ارائه می‌کنند، بنابراین آنها را به کم‌مصرف‌ترین خودروهای هند تبدیل می‌کنند. تریم های پایین تر خودروها همچنان با گزینه های بنزینی 1.2 لیتری دوال جت و سوخت CNG عرضه می شوند. هر دو گیربکس دستی و AMT عرضه خواهند شد.

از نظر ویژگی‌ها، انتظار می‌رود نسل بعدی Swift و Dzire یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی SmartPlay Pro+ با اتصال بی‌سیم تلفن هوشمند همراه با کمک صوتی سوزوکی و به‌روزرسانی‌های OTA (Over-the-Air) دریافت کنند.

قیمت ماروتی سوئیفت 2024 و هیبرید قوی Dzire مدل‌ها حدود 1 تا 1.50 میلیون روپیه بالاتر از همتایان بنزینی خود خواهند بود.


2 خودروی محبوب ماروتی سوزوکی برای دستیابی به فناوری هیبریدی قوی
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: