3 خودروی سوزوکی ماروتی در ماه های آینده عرضه می شود

ماروتی سوزوکی، بزرگترین تولیدکننده خودروهای سواری هند، محصولات خود را از طریق دو فروشگاه مختلف – Arena و Nexa به فروش می رساند. شبکه نمایندگی نکسا 9 سال موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته و اخیراً به نقطه عطف فروش 25 میلیونی در کشور دست یافته است. جالب اینجاست که هاچ بک Baleno بیش از 56 درصد از کل فروش Nexa را به خود اختصاص داده است. این خودروساز همچنین 3000مین مرکز فروش آرنا خود را در لودیانا، پنجاب افتتاح کرد.

این خودروساز هندو-ژاپنی برای حفظ سلطه خود در صنعت خودروسازی هند، قصد دارد طیف وسیعی از محصولات جدید را در بخش‌های مختلف و فناوری‌های پیشرفته جدید معرفی کند.

رزروهای جدید Maruti Swift

نسل چهارم ماروتی سوئیفت جدیدترین پیشنهاد ماروتی سوزوکی بود و به زودی نسخه CNG آن نیز عرضه خواهد شد. نسخه CNG این هاچ بک با همان موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر بنزینی همراه با کیت CNG کارخانه ای که در فضای صندوق بار قرار داده شده است عرضه می شود. در مقایسه با موتور بنزینی معمولی، نوع CNG قدرت و گشتاور کمی کمتر ارائه می کند، اما در مسافت پیموده شده زیاد خواهد بود.

ماروتی سوزوکی تغییر نسلی را در سدان کامپکت محبوب Dzire خود در فصل جشن سال 2024 معرفی خواهد کرد. این 2024 Maruti Dzire پلتفرم، عناصر طراحی متعدد و ویژگی های خود را با سوئیفت جدید به اشتراک خواهد گذاشت. این مدل می‌تواند با گزینه‌های رنگ بیرونی جدید نیز ارائه شود. این خودرو با موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر بنزینی سری Z عرضه می شود که با سوئیفت جدید عرضه شد.

Maruti Dzire جدید

این SUV الکتریکی مبتنی بر مفهومی Maruti eVX اولین خودروی برقی این خودروساز هندو ژاپنی در این کشور خواهد بود. احتمالاً این مدل در اوایل سال 2025 وارد نمایشگاه‌ها می‌شود. انتظار می‌رود که به مفهوم خود وفادار بماند و دارای ویژگی‌هایی مانند فناوری ADAS، دوربین 360 درجه، آینه‌های دید عقب بدون قاب، کنسول مرکزی شناور با صفحه چرخشی و غیره باشد. این شاسی‌بلند الکتریکی زیربنای یک پلتفرم کاملاً جدید خواهد بود و می‌تواند با یک بسته باتری 60 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی عرضه شود. انتظار می رود برد آن با یک بار شارژ حدود 500 کیلومتر باشد.

Maruti Suzuki EVX Concept EV


3 خودروی سوزوکی ماروتی در ماه های آینده عرضه می شود
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/3-maruti-suzuki-car-launches-in-coming-months-62088/