4 ماشین محبوب برای ورود به نسل جدید


با مشاهده تقاضای فزاینده برای خودروهای SUV و MPV، خودروسازان در حال آماده شدن برای عرضه طیف گسترده ای از مدل های جدید در بازار ما هستند. نه فقط مدل‌های کاملاً جدید، بلکه شرکت‌های خودروسازی روی مدل‌های نسل جدید از طیف موجود آن کار می‌کنند. در اینجا لیستی از 4 خودروی محبوب برتر وجود دارد که در 1 سال آینده آماده ورود به نسل بعدی خود هستند.

Toyota Innova Zenix_1 2022

خودروساز ژاپنی، تویوتا، در حال عرضه نسل جدید MPV Innova در بازار اندونزی در نوامبر 2022 است. مدل جدید نیز در اوایل سال آینده در بازار ما به فروش خواهد رسید. شایعه شده است که Toyota Innova HyCross جدید نامیده می شود، مدل جدید با طراحی کاملاً جدید و فضای داخلی کاملاً اصلاح شده عرضه خواهد شد. این خودرو به یک پیشرانه هیبریدی جدید مجهز خواهد شد و Innova Hybrid جدید به تویوتا هایریدر هیبرید جدید خواهد پیوست. این دستگاه در کنار Innova موجود فروخته خواهد شد که در بین اپراتورهای ناوگان بسیار محبوب است.

مدل جدید بر اساس یک پلت فرم جدید مونوکوک با راه اندازی دیفرانسیل جلو به جای شاسی قاب نردبانی و طرح RWD موجود خواهد بود. مدل جدید احتمالاً دارای فاصله بین دو محور 2860 میلی متری است که 100 میلی متر بیشتر از مدل فعلی است. احتمالاً با سیستم هیبریدی 2.0 لیتری بنزینی یا مجموعه هیبریدی 1.8 لیتری عرضه می شود. این شرکت می‌تواند از نسخه بومی‌سازی شده THS II (Toyota Hybrid System II) استفاده کند که از یک موتور دوقلو برای گشتاور و کارایی سوخت بالا تشکیل شده است.

تویوتا فورچونر 2023

تویوتا همچنین در حال آماده سازی نسل بعدی فورچونر است که طبق گزارش ها قرار است در سال 2023 عرضه شود. این خودرو با طراحی کاملاً جدید و کابین ارتقا یافته همراه با یک موتور جدید عرضه خواهد شد. نسل جدید تویوتا فورچونر بر اساس معماری TNGA-F تویوتا ساخته خواهد شد که همچنین زیربنای شاسی بلندهای Tundra و Sequoia و Land Cruiser است. این پلت فرم از فاصله بین دو محور 2850 تا 4180 میلی متر پشتیبانی می کند.

تویوتا فورچونر کاملا جدید با موتور دیزلی جدید با سیستم هیبریدی ملایم عرضه خواهد شد. این موتور دیزلی 2.8 لیتری 1GD-FTV با ژنراتور استارت یکپارچه (ISG) را دریافت خواهد کرد. موتور دیزل هیبریدی ملایم تویوتا را می توان GD Hybrid نامید. به احتمال زیاد بازده سوخت بالاتر و گشتاور اضافی در صورت تقاضا ارائه می شود.

ویژگی های Maruti Swift 2022

سوزوکی آزمایش نسل بعدی هاچ بک سوئیفت را در جاده های اروپا آغاز کرده است. گزارش‌های رسانه‌های ژاپنی ادعا می‌کنند که نسل جدید سوزوکی سوئیفت در دسامبر 2022 در جهان عرضه خواهد شد. با این حال، سوزوکی هنوز اعلامیه رسمی در مورد آن اعلام نکرده است. انتظار می رود سوزوکی سوئیفت 2023 در نمایشگاه خودروی 2023 در ژانویه در هند رونمایی شود. مدل جدید با تغییرات طراحی و فضای داخلی ارتقا یافته عرضه خواهد شد.

این خودرو بر اساس پلتفرم اصلاح شده و قوی‌تر HEARTECT که زیربنای هاچ بک Baleno جدید است، ساخته خواهد شد. کابین نیز از نظر امکانات و پلاستیک باکیفیت تر تغییرات قابل توجهی خواهد داشت. این خودرو با یک موتور بنزینی 1.2 لیتری NA و یک موتور بنزینی 1.2 لیتری NA با فناوری هیبریدی ملایم ارائه خواهد شد. هر دو گیربکس دستی و AMT عرضه خواهند شد. این شرکت همچنین نسل جدید سوئیفت اسپورت را با موتور قدرتمند 1.4 لیتری بوسترجت توربو بنزینی معرفی خواهد کرد.

نمایندگی هیوندای ورنا 2023

هیوندای سرعت تولید نسل جدید سدان ورنا را برای بازار هند به سرعت پیش برده است. انتظار می رود این خودرو در نمایشگاه خودروی 2023 در ژانویه رونمایی شود. سدان هیوندای ورنا 2023 بزرگتر از مدل قبلی خواهد بود و فضای بیشتری را در داخل کابین ارائه می دهد. این خودرو در مقابل خودروهایی مانند هوندا سیتی، اشکودا اسلاویا و فولکس واگن ویرتوس قرار خواهد گرفت. ورنا جدید نشانه های ظاهری سدان جدید بزرگتر النترا را به اشتراک خواهد گذاشت.

مدل جدید همچنین با فناوری ADAS با ویژگی‌هایی مانند ترمز اضطراری خودکار، سیستم هشدار و جلوگیری از برخورد، نظارت بر نقاط کور، دستیار حفظ خطوط، کمک نوربالا، کروز کنترل تطبیقی ​​و غیره عرضه می‌شود. انتظار می رود هیوندای ورنا سدان 2023 با 3 گزینه موتور – 115 اسب بخار، 1.5 لیتر NA بنزینی، 115 اسب بخار، 1.5 لیتر توربو دیزل و 138 اسب بخار نیرومندتر و 1.4 لیتری توربو بنزین عرضه شود. هر دو گزینه گیربکس دستی و اتوماتیک ارائه خواهند شد.


4 اتومبیل محبوب برای ورود به نسل جدید – فورچونر به سویفت
منبع