4 SUV آینده که Creta و Seltos را به چالش خواهند کشید


دو شاسی بلند محبوب هیوندای کرتا و کیا سلتوس در چند ماه آینده تغییرات عمده ای دریافت خواهند کرد. در حالی که Creta جدید در اوایل سال 2024 وارد بازار می شود، ظاهراً Seltos به روز شده تا قبل از پایان سال جاری عرضه خواهد شد. مدل‌های فعلی همچنان بر جدول حاکم هستند و در فهرست پرفروش‌ترین SUV‌های سایز متوسط ​​در صدر قرار دارند. با این حال، این می تواند در آینده تغییر کند زیرا هوندا، تاتا و ماهیندرا نیز قصد دارند SUV های سایز متوسط ​​خود را در بازار ما معرفی کنند.

SUV جدید هوندا

هوندا رسما اعلام کرده است که قصد دارد تا اواسط سال 2023 یک SUV سایز متوسط ​​جدید در کشور معرفی کند. مدل جدید بر اساس پلت فرم سیتی نسل پنجم ساخته خواهد شد و رقیب هیوندای کرتا و کیا سلتوس خواهد بود. این مدل جدید جهانی این برند خواهد بود و به بازارهای بین المللی منتخب صادر خواهد شد. مدل جدید با یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر بنزینی i-VTEC عرضه می شود که قدرت شهر را نیز تامین می کند. یک گزارش جدید ادعا می کند که شاسی بلند جدید می تواند یک موتور 1.0 لیتری توربو بنزینی جدید نیز دریافت کند. همچنین یک موتور 1.5 لیتری بنزینی + e:HEV هیبریدی جدید دریافت خواهد کرد.

تاتا کوروو بنزین

تاتا موتورز نسخه تولیدی Curvv SUV Coupe را در سال 2024 در کشور عرضه خواهد کرد. SUV کوپه بر اساس پلت فرم جدید GEN 2 که اساساً پلت فرم ALFA به شدت اصلاح شده است، ساخته خواهد شد. این خودرو با گزینه های ICE و پیشرانه الکتریکی عرضه خواهد شد. مدل جدید به موتور 1.2 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ تزریق مستقیم بنزینی (TGDi) مجهز خواهد شد که 125 اسب بخار و 225 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. احتمالاً با گزینه های گیربکس 6 سرعته دستی و دوکلاچه اتوماتیک عرضه می شود. نسخه دیزلی موتور 1.5 لیتری توربو دیزل با نکسون مشترک خواهد بود. انتظار می رود نسخه EV SUV کوپه یک بسته باتری بزرگتر 40 کیلووات ساعتی با برد بیش از 400 کیلومتر دریافت کند.

رنو داستر جدید

داستر جدید

رنو رسما اعلام کرده است که نسل بعدی شاسی بلند داستر را تا سال 2024-25 در بازار ما عرضه خواهد کرد. در واقع، این SUV در حال آزمایش در خاک خارجی دستگیر شده است. نسل سوم داستر بر روی پلت فرم CMF-B اتحاد رنو-نیسان به شدت بومی سازی شده طراحی و توسعه خواهد یافت. این معماری همچنین زیربنای یک SUV 7 نفره جدید است که در مقابل سافاری و XUV700 قرار می گیرد. این پلت فرم ضد آینده خواهد بود و با هنجارهای ایمنی موجود و آتی مطابقت خواهد داشت. داستر جدید در ابتدا با موتور بنزینی عرضه خواهد شد و هیبریدی و برقی نیز در آینده به خط تولید خواهند پیوست. همچنین دارای تنظیمات AWD خواهد بود.

ماهیندرا XUV500 جدید

طرح طراحی ماهیندرا (1)

ماهیندرا پلاک XUV500 را با یک SUV متوسط ​​جدید باز خواهد گرداند. برای قرار گرفتن در زیر XUV700، نسل بعدی XUV500 طولی در حدود 4.3 تا 4.4 متر دارد. این خودرو با خودروهایی مانند هیوندای کرتا، کیا سلتوس، ماروتی گرند ویتارا و سایر خودروهای شاسی بلند سایز متوسط ​​رقابت خواهد کرد. مدل جدید مبتنی بر پلت فرم XUV300 خواهد بود و به صورت استاندارد با سیستم دیفرانسیل جلو عرضه خواهد شد. احتمالاً با گزینه های موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی و توربو دیزل عرضه می شود.


4 SUV آینده که Creta و Seltos را به چالش خواهند کشید
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: