5 خودروی برقی برتر آینده در سال 2023-24


ادعا می شود که خودروهای الکتریکی آینده صنعت خودروسازی هند هستند و این از افزایش تقاضا برای خودروهای برقی در بازار ما کاملا مشهود است. دولت هند روی بهبود زیرساخت‌ها کار می‌کند تا خودروهای برقی را در دسترس خریداران قرار دهد. در حال حاضر، تاتا موتورز با بیش از 85 درصد سهم بازار، بر بخش خودروهای برقی حاکم است. قبل از پایان سال 2024، طیف گسترده ای از خودروهای برقی در بازار ما عرضه می شود. ما 5 خودروی برقی برتر را انتخاب می کنیم که در 18 ماه آینده در بازار ما عرضه می شوند –

MG Comet EV راه اندازی شد

MG Motor India آماده است تا خودروی الکتریکی جدید Comet را در آوریل 2023 در کشور عرضه کند. این خودروی الکتریکی 2 در کوچکترین خودروی کشور خواهد بود که تنها 2.9 متر طول دارد. حتی کوچکتر از تاتا نانو است. MG Comet EV جدید با قیمتی در حدود 10 میلیون روپیه (نمایشگاه سابق، هند) رقیب خودروهایی مانند تاتا تیاگو EV و سیتروئن eC3 خواهد بود. MG Comet EV گزینه های بسته باتری را با Wuling Air EV به اشتراک می گذارد. نوع پایه می تواند یک بسته باتری 17.3 کیلووات ساعتی با برد ادعایی 200 کیلومتر داشته باشد. مدل رده بالا دارای بسته باتری 26.7 کیلووات ساعتی با برد ادعایی حدود 300 کیلومتر با یک بار شارژ خواهد بود.

تاتا پانچ EV

تاتا پانچ EV

اگر گزارش‌های رسانه‌ها را باور کنیم، تاتا موتورز آماده می‌شود تا نسخه الکتریکی Punch micro SUV را قبل از پایان سال 2023 عرضه کند. این خودرو بر اساس پلت‌فرم GEN 2 (SIGMA) است که اساساً یک نسخه اصلاح‌شده سنگین از این خودرو است. معماری آلفا این پلت فرم برای برق رسانی بهینه خواهد شد و دارای یک کف مسطح برای گنجاندن یک بسته باتری بزرگ خواهد بود. مینی SUV را می توان با دو گزینه بسته باتری در دسترس قرار داد – یک باتری 26 کیلووات ساعتی که از تیاگو EV قرض گرفته شده و یک 30.2 کیلووات ساعتی که از Nexon EV گرفته شده است.

شاسی بلند سایز متوسط ​​تاتا کوروو

تاتا موتورز نسخه تولیدی Curvv SUV Coupe را با پیشرانه های الکتریکی و ICE در سال 2024 عرضه خواهد کرد. این خودرو با خودروهایی مانند MG ZS EV، هیوندای کونا EV و ماهیندرا XUV400 رقابت خواهد کرد. این پلتفرم مبتنی بر پلتفرم GEN 2 است که پلتفرم ALFA تاتا به شدت اصلاح شده است. به احتمال زیاد یک بسته باتری بزرگتر با برد تخمینی بیش از 400 میلی ثانیه دریافت خواهد کرد. EV MG ZS EV، Hyundai Kona EV و Mahindra XUV400 را به چالش خواهد کشید.

ماهیندرا XUV e8

ماهیندرا XUVe8

ماهیندرا 5 کانسپت SUV الکتریکی بر اساس پلت فرم الکتریکی INGLO Born را در سال 2022 معرفی کرده بود. این SUV ها با برندهای XUV و BE به فروش خواهند رسید. اولین محصولی که با نام تجاری XUV الکتریکی عرضه می شود، نسخه تولیدی XUV.e8 خواهد بود. مدل جدید که قرار است تا دسامبر 2024 عرضه شود، با یک بسته باتری تا 80 کیلووات ساعت عرضه خواهد شد. می توان آن را با سیستم AWD (همه چرخ متحرک) داشت. قدرت این SUV الکتریکی احتمالا بین 230 تا 350 اسب بخار است.

BYD Seal EV

BYD سدان الکتریکی Seal را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشته بود. این سدان الکتریکی احتمالاً در سه ماهه چهارم سال 2023 عرضه می شود و قیمت آن حدود 70 میلیون روپیه برآورد می شود. این خودروی الکتریکی رقیب تسلا مدل 3 بر اساس پلتفرم الکترونیکی 3.0 این برند ساخته شده است. این گوشی با دو بسته باتری 61.4 کیلووات ساعتی و 82.5 کیلووات ساعتی عرضه خواهد شد. در حالی که بسته خمیری با ظرفیت کمتر، برد 550 کیلومتر را نوید می دهد، باتری بزرگتر بردی تا 700 کیلومتر را ارائه می دهد (CLTC – چرخه تست خودرو سبک چینی).


5 خودروی برقی برتر آینده در سال 2023-24 – Curvv به XUV e8
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: