5 خودروی جدید اشکودا برای عرضه در سال 2023 – SUV، سدان، EV


اشکودا هند در حال برنامه ریزی برای گسترش سبد محصولات خود با 3 تا 5 مدل جدید در 12 ماه آینده است. این خودروساز چک همچنین وارد بخش رقابتی شاسی‌بلندهای زیر 4 متر خواهد شد تا خودروهایی مانند هیوندای ونو، کیا سونت، ماروتی برزا و تاتا نکسون را به چالش بکشد. این اولین مدل این برند خواهد بود که تحت طرح جدید India 2.5 قرار می گیرد. این مدل بر اساس پلت فرم MQB A0 IN ساخته خواهد شد و گزارش شده است که تا ژانویه 2025 وارد تولید می شود. ساخت هند SUV جمع و جور اشکودا به خارج از کشور صادر خواهد شد.

خط تولید مدل های آینده اشکودا شامل شاسی بلند کوشاق و سدان اسلاویا، سوپرب جدید، انیاک EV و نسخه های محدود Octavia RS iV خواهد بود. علاوه بر این، این شرکت ممکن است تولید محلی سدان های Octavia و Superb را متوقف کند. هر دو مدل از طریق مسیر CKD (کاملاً خراب) یا CBU (واحد کاملاً ساخته شده) آورده خواهند شد. به منظور پاسخگویی به تقاضای بالا در بخش SUV های لوکس، این شرکت ممکن است تا سال آینده تخصیص کودیاک را افزایش دهد.

مشخصات Skoda Enyaq iV

پتر سولک، مدیر فروش و بازاریابی Skoda Auto India، فاش کرده است که این شرکت تا پایان سال 2022 به فروش 50000 دستگاهی دست خواهد یافت. این بالاترین آمار فروش سالانه از زمان ورود اشکودا به بازار هند خواهد بود. این خودروساز دو مدل کاملا بومی سازی شده در سبد محصولات هندی خود دارد که کوشاق و اسلاویا هستند. اشکودا هند قصد دارد رشد فروش خود را در سال 2023 دو برابر کند.

Skoda Enyaq EV اولین خودروی الکتریکی این خودروساز چک در کشور خواهد بود. در اینجا، می‌توان آن را در یک نسخه تکی با برد بالا در دسترس قرار داد که از بسته باتری ۷۷ کیلووات ساعتی و موتورهای دوگانه استفاده می‌کند. این خودروی الکتریکی با سیستم AWD (تمام چرخ متحرک)، برد WLTP ادعا شده تا 513 کیلومتر را ارائه می دهد. بسته باتری آن را می توان با استفاده از شارژر سریع 125 کیلووات ساعتی DC شارژ کرد. Enyaq iV زیربنای پلت فرم الکتریکی MEB گروه فولکس واگن است که قبلاً در فولکس واگن iD4 و آئودی Q4 e-tron استفاده شده است.

منبع


5 خودروی جدید اشکودا برای عرضه در سال 2023 – SUV، سدان، EV
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: