5 ستاره کامل برای تاتا نکسون EV در تست تصادف Bharat NCAP

در آخرین دور از آزمایش‌های تصادف Bharat NCAP (برنامه ارزیابی خودروی جدید)، تاتا نکسون EV به رتبه ایمنی 5 ستاره دست یافت. مدل در کنار تست شد پانچ EV، و هر دو 5 ستاره را برای محافظت در برابر اشغال بزرگسالان و کودکان تضمین کردند. Nexon EV امتیاز 29.86 (از 32) برای محافظت از سرنشین بزرگسال و 23.95 امتیاز (از 24) برای محافظت از سرنشینان کودک کسب کرد.

این شاسی‌بلند ساب کامپکت الکتریکی در تست مانع تغییر شکل‌پذیر افست جلویی 14.26 امتیاز از 16 و در تست مانع تغییر شکل‌پذیر متحرک جانبی امتیاز 15.60 از 16 را کسب کرد. برای محافظت از سرنشینان کودک، این مدل در CRS (سیستم نگهدارنده کودک) 12 امتیاز از 12 امتیاز و برای ارزیابی خودرو 9 امتیاز از 13 را به دست آورد.

رتبه بندی ایمنی تاتا نکسون EV

کیت ایمنی استاندارد Tata Nexon EV شامل جلو، پرده جانبی سر و کیسه‌های هوای جانبی سینه، نقاط لنگر Isofix برای صندلی‌های بیرونی، پیش‌کشنده کمربند و محدودکننده بار، کنترل پایداری الکترونیکی، حفاظت از عابر پیاده، و یادآور کمربند ایمنی است.

Tata Nexon EV در دو نوع MR (متوسط ​​برد) با باتری 30 کیلووات ساعتی و LR (بلند برد) با باتری 40.5 کیلووات ساعتی ارائه می شود. نوع MR برد 325 کیلومتری طبق ادعای ARAI را ارائه می دهد، در حالی که LR مسافت 465 کیلومتری را وعده می دهد. یک شارژر AC 7.2 کیلوواتی به صورت استاندارد ارائه می شود و می تواند باتری ها را از 10 درصد تا 100 درصد در 4.3 ساعت برای MR و 6 ساعت برای LR شارژ کند. EV سه حالت رانندگی – Eco، City و Sport را به همراه سیستم بازسازی ترمز چهار سطحی ارائه می دهد.

ویدیوی Tata Nexon EV Bharat NCAP

Nexon EV همچنین از شارژ V2V (خودرو به وسیله نقلیه) و V2L (خودرو به بار) پشتیبانی می کند که به این معنی است که می تواند سایر لوازم الکتریکی یا EV های دیگر را شارژ کند. قیمت شاسی‌بلند ساب کامپکت الکتریکی در حال حاضر از 14.49 میلیون روپیه برای نوع پایه شروع می‌شود و تا 19.49 میلیون روپیه برای نسخه رده بالا افزایش می‌یابد. تمام قیمت های ذکر شده مربوط به نمایشگاه قبلی، هند است.


5 ستاره کامل برای تاتا نکسون EV در تست تصادف Bharat NCAP
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/full-5-stars-for-tata-nexon-ev-in-bharat-ncap-crash-test-62084/