6 شاسی بلند جدید CNG در سال 2022-23 – Brezza To Punch


افزایش قیمت سوخت خودروسازان را بر آن داشته تا گزینه‌های سوخت جایگزین از جمله خودروهای برقی، هیبریدی و CNG را انتخاب کنند. در حالی که انتقال کامل به خودروهای برقی چند سال طول می کشد، سازندگان معتقدند که CNG و هیبریدی راه حلی فوری برای مقابله با افزایش قیمت بنزین و گازوئیل هستند. نه فقط خودروهای کوچک، حتی شاسی بلندها هم اکنون با کیت CNG در کارخانه عرضه می شوند. در این مقاله، لیستی از 6 خودروی شاسی بلند آینده با گزینه سوخت CNG در کشور را در 1 سال آینده برای شما آورده ایم.

CNG ماروتی برزا

ماروتی سوزوکی آماده است تا شاسی بلند کامپکت Brezza را با کیت کارخانه CNG عرضه کند. در واقع، نسخه CNG Maruti Brezza در حال حاضر به نمایندگی ها رسیده است. این اولین شاسی بلند CNG خواهد بود که با گیربکس اتوماتیک عرضه می شود. در واقع، تمام انواع برزای بنزینی موجود، کیت CNG کارخانه را دریافت خواهند کرد. Brezza CNG در 7 نوع CNG LXI 5MT، CNG VXI 5MT/6AT، CNG ZXI 5MT/6AT و CNG ZXI 5MT/6T عرضه خواهد شد.

Maruti Brezza CNG به موتور 1.5 لیتری K15C بنزینی با فناوری هیبریدی هوشمند سوزوکی مجهز خواهد شد و با کیت CNG جفت خواهد شد. این پیشرانه 87 اسب بخار قدرت و 122 نیوتن متر گشتاور تولید می کند که کاهش قابل توجهی نسبت به بنزینی معمولی برزا دارد. انتظار می‌رود Brezza CNG مسافتی در حدود 25 تا 30 کیلومتر بر کیلوگرم داشته باشد.

تویوتا هیریدر CNG

تویوتا رسما اعلام کرد که به زودی نسخه CNG شاسی بلند Urban Cruiser Hyryder را در این کشور عرضه خواهد کرد. این اولین مدل با سوخت CNG در بخش شاسی‌بلندهای متوسط ​​خواهد بود. Hyryder CNG را می توان به صورت آنلاین یا در نمایندگی با پرداخت مبلغ 25000 روپیه رزرو کرد. این خودرو در تریم‌های S و G میان‌رده شاسی‌بلند استاندارد عرضه خواهد شد. تویوتا به طور رسمی ارقام قدرت و گشتاور Hyryder CNG را فاش نکرده است. این موتور از موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری K15C Maruti با یک CNG در کارخانه بهره می برد. در حالت CNG، پیشرانه 88 اسب بخار و 121.5 نیوتن متر تولید می کند، در حالی که در حالت بنزینی 101 اسب بخار و 137 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. تویوتا تایید کرده که Hyryder CNG با گیربکس 5 سرعته دستی عرضه خواهد شد. ادعا می شود که مصرف سوخت تایید شده 26.10 کیلومتر بر کیلوگرم را ارائه می دهد.

CNG ماروتی گرند ویتارا

مشابه Hyryder، گران‌ترین و پرچم‌دارترین شاسی‌بلند ماروتی، گراند ویتارا نیز یک کیت CNG در کارخانه دریافت می‌کند. این احتمالاً با موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری K15C سوزوکی عرضه خواهد شد. همان موتور بنزینی با کیت CNG کارخانه ای در مدل های XL6 و Ertiga CNG موجود است. در حالت CNG، پیشرانه 88 اسب بخار قدرت و 121.5 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این خودرو با گیربکس 5 سرعته دستی عرضه خواهد شد. مسافت پیموده شده آن 26.10 کیلومتر بر کیلوگرم است که کمی کمتر از XL6 CNG است که وعده 26.32 کیلومتر بر کیلوگرم را می دهد. انتظار می‌رود کیت CNG روی تریم‌های دلتا و آلفا با مشخصات متوسط ​​عرضه شود.

4. تاتا نکسون CNG

تاتا نکسون CNG

تاتا موتورز با توجه به واکنش مثبت تیاگو و تیگور CNG، اکنون در حال آماده شدن برای عرضه نسخه های CNG نکسون و پانچ در کشور است. در واقع، Tata Nexon CNG قبلاً در حال آزمایش در جاده‌های هند مشاهده شده است. انتظار می رود این خودرو با موتور 1.2 لیتری Revotron توربو بنزینی و گیربکس 6 سرعته دستی عرضه شود. حداکثر قدرت این موتور 120 اسب بخار و گشتاور 170 نیوتن متر است. با این حال، کیت CNG نصب شده در کارخانه به احتمال زیاد قدرت خروجی آن را 15 اسب بخار کاهش می دهد. نسخه‌های CNG نکسون احتمالاً بر اساس مدل‌های سطح متوسط ​​و سطح بالایی هستند.

ویژگی های کیا سونت Anniversary Edition

کیا هند همچنین قصد دارد با Sonet CNG وارد فضای خودروهای CNG شود. در واقع، سونت کیت CNG قبلاً در طول دوره های آزمایشی خود در نزدیکی کارخانه تولید این شرکت مشاهده شده است. مدل خالدار نشان قدیمی این برند را به همراه برچسب CNG روی شیشه جلوی عقب و سوپاپ ورودی CNG داشت. این احتمالاً با موتور 1.0 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ بنزینی عرضه می شود زیرا قاطر آزمایشی نشان های GT و T-GDi را به همراه داشت. واحد توربو بنزینی حداکثر قدرت 118 اسب بخار و گشتاور 172 نیوتن متر را تولید می کند. در حال حاضر با گیربکس 6 سرعته iMT و گیربکس 7 سرعته اتوماتیک DCT عرضه می شود. اگر خودروساز Sonet CNG را با موتور توربو بنزینی معرفی کند، می‌توان آن را با یک گیربکس 6 سرعته دستی جفت کرد.

6. تاتا پانچ CNG

قیمت راه اندازی دیزل تاتا پانچ

انتظار می‌رود که مشابه تیاگو CNG، شاسی‌بلند Punch سطح پایه تاتا موتورز نیز یک کیت CNG در کارخانه دریافت کند. Punch micro SUV در یک موتور بنزینی 1.2 لیتری با 85 اسب بخار قدرت و 113 نیوتن متر گشتاور در دسترس است. گزینه های گیربکس شامل 5 سرعته دستی و 5 سرعته AMT است. احتمالاً همان موتور 1.2 لیتری را با کیت CNG کارخانه ای دریافت می کند. در حالت CNG، پیشرانه 73.4 اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور 95 نیوتن متر تولید می کند. این حدود 13 اسب بخار و 18 نیوتن متر کمتر از نوع بنزینی معمولی است. یک گیربکس 5 سرعته دستی که نیرو را به چرخ های جلو هدایت می کند به صورت استاندارد عرضه می شود.


6 شاسی بلند جدید CNG در سال 2022-23 – Brezza To Punch
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: