Hyundai Creta EV در اوایل ژانویه 2025 عرضه شد – تایید شد

عرضه Hyundai Creta EV بالاخره برای ژانویه 2025 تایید شد. Tarun Garg، مدیر عامل هیوندای موتور هند، این اطلاعات را در حالی که خطاب به رسانه ها ارائه می شود، به اشتراک گذاشت. او تایید کرد که این شرکت “اولین خودروی برقی با حجم بالا” خود را در اوایل ژانویه سال آینده عرضه خواهد کرد. انتظار می رود این شاسی بلند الکتریکی تا پایان سال جاری وارد تولید شود. پس از عرضه، Creta EV با تاتا Curvv EV، Maruti Suzuki eVX و MG ZS EV رقابت خواهد کرد.

در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون در مورد هیوندای کرتا EV می دانیم:

اولین خودروی الکتریکی هیوندای به بازار انبوه احتمالاً قوای محرکه خود را با خودروی جهانی کونا EV به اشتراک خواهد گذاشت. مدل های پایین تر Kona EV دارای یک بسته باتری 45 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی در محور جلو هستند. این موتور الکترونیکی قدرت ادعایی 138 اسب بخار و گشتاور 255 نیوتن متر را ارائه می کند. در مقایسه با رقبای اصلی خود – MG ZS EV و Maruti eVX آیندهکه به ترتیب با بسته های باتری 50.3 کیلووات ساعت و 48 تا 60 کیلووات ساعت عرضه می شوند – Creta EV باتری با ظرفیت کمتری خواهد داشت.

مسافت پیموده شده هیوندای کرتا 2024

مشابه Kona EV، Creta electric دارای یک درگاه شارژ در قسمت جلویی خواهد بود. بر اساس فیس لیفت کرتا، تکرار الکتریکی آن از چند عنصر ظاهری متفاوت مانند جلوپنجره جلو بسته، سپرهای جلو و عقب کمی متفاوت و رینگ های آلیاژی جدید بهره می برد. در داخل، ممکن است یک فرمان متفاوت و یک کنسول مرکزی اصلاح شده وجود داشته باشد. همانطور که در هیوندای آیونیک 5 دیده می‌شود، شاسی‌بلند الکتریکی ممکن است یک انتخابگر درایو را روی ستون فرمان در سمت راست قرار دهد.

از نظر ویژگی‌ها، هیوندای کرتا EV احتمالاً شامل یک سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه لمسی با اتصال بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto و به‌روزرسانی‌های OTA، دسته ابزار، صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی، تودوزی چرمی، فناوری خودروی متصل به BlueLink هیوندای، جعبه دستکش خواهد بود. خنک کننده، دریچه های AC عقب و موارد دیگر.

جزئیات بیشتر در مورد هیوندای کرتا EV آینده احتمالا در آینده نزدیک فاش خواهد شد. با IndiaCarNews همراه باشید.


Hyundai Creta EV در اوایل ژانویه 2025 عرضه شد – تایید شد
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/hyundai-creta-ev-launch-in-early-january-2025-confirmed-62066/