Maruti Alto K10 برای بازگشت به هند – گزارش


با اجرای هنجارهای آلایندگی BS6، ماروتی سوزوکی هاچ بک بسیار محبوب Alto K10 خود را در آوریل 2020 متوقف کرده بود. طبق گزارش رسانه های جدید، این خودروساز ممکن است خیلی زود نام “K10” را در کشور دوباره معرفی کند. این شرکت معتقد است که رقابت زیادی در بخش هاچ بک سطح پایه وجود ندارد و Alto K10 ممکن است دامنه خوبی داشته باشد. در حال حاضر، این سگمنت دارای دو مدل رنو کوید و ماروتی سوزوکی S-Presso است. اگر گزارش ها باور شود، ماروتی آلتو K10 جدید با کد Y0M شناخته شده است و می تواند با موتور بنزینی 998 سی سی عرضه شود.

در حالی که هیچ اطلاعات رسمی در مورد مدل وجود ندارد، گزارش شده است که بر اساس آن است نسل جدید آلتو که برای فصل جشن 2022 است. هر دو دریچه می توانند با هم راه اندازی شوند. زمانی که Alto K10 متوقف شد، با یک موتور 1.0 لیتری K10B بنزینی در دسترس بود که برای 67 اسب بخار و 90 نیوتن متر خوب بود. می توان آن را با گیربکس 5 سرعته دستی یا AMT داشت. خط تولید مدل در 6 نوع LX، LXi، VXi، VXi (O)، VXi Amt و LXi CNG ارائه شد. این هاچ بک آخرین به روز رسانی خود را در آوریل 2019 دریافت کرد.

2022 ماروتی آلتو

با صحبت در مورد نسل جدید Maruti Alto، این مدل به پلتفرم ماژولار Heartect که زیربنای خودروهای نژاد جدید این برند است تغییر خواهد کرد. همچنین در سایز لباس خواهد بود. تصاویر جاسوسی نشان می دهد که هاچ بک بلندتر، عریض تر و جادارتر از قبل خواهد بود. این خودرو دارای حالت زاویه دارتر و عناصر طراحی SUV مانند خواهد بود. این خودروساز ممکن است ماروتی آلتو 2022 جدید را با امکاناتی مانند سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه لمسی با جدیدترین اتصالات تلفن هوشمند، کنسول ابزار نیمه دیجیتال، ورودی بدون کلید، فرمان برقی و کیسه هوای دوگانه همراه کند.

در زیر کاپوت، Maruti Alto جدید 2022 احتمالاً دارای یک موتور بنزینی جدید K10C Dualjet 1.0L با سیستم استارت/ایست بیکار است. حداکثر قدرت این موتور 67 اسب بخار و گشتاور 89 نیوتن متر است. موتور بنزینی 796 سی سی موجود که برای 47 اسب بخار قدرت و 69 نیوتن متر خوب است نیز عرضه خواهد شد. این خودروساز ممکن است یک نوع CNG را نیز معرفی کند.

منبع


Maruti Alto K10 برای بازگشت به هند – گزارش
منبع