Maruti Ertiga Challenger از سیتروئن – MPV 7 نفره


خودروساز فرانسوی سیتروئن در حال حاضر دو محصول در خط تولید هندی خود دارد – C3 هاچ بک و C5 Aircross. اکنون، این شرکت در حال برنامه ریزی برای ورود به بخش MPV جمع و جور با یک مدل جدید 7 نفره بر اساس دریچه C3. آزمایش آن در حال حاضر آغاز شده است و نمونه های اولیه استتار شده آن را دیده ایم که جزئیات جالبی را فاش می کند. در اینجا، سیتروئن جدید MPV 7 نفره در مقابل ماروتی سوزوکی ارتیگا قرار می گیرد که از زمان عرضه آن بر این سگمنت حاکم بوده است.

از نظر بصری، سیتروئن جدید MPV 7 نفره شباهت زیادی با برادر کوچکتر خود (به خصوص نمای جلو و عقب) دارد. با این حال، طولانی تر خواهد بود و فضای کابین بیشتری خواهد داشت. قاطر آزمایشی با چرخ های 16 اینچی جایگزین واحدهای 17 اینچی C3 مشاهده شد. این مدل احتمالاً دارای روکش پلاستیکی بدنه در سراسر بدنه، سطح شیشه ای بزرگتر و آویزان عقب بلندتری خواهد بود. فاصله آن از زمین نیز بیشتر خواهد بود.

سقف سیتروئن C3

سیتروئن MPV جدید بر روی CMP (پلتفرم مدولار مشترک) Stellantis که از هاچ بک C3 تهیه شده است، طراحی خواهد شد. اگرچه، خودروساز ممکن است معماری خود را برای مدلی با طول بیش از 4 متر تغییر دهد. چیدمان و ویژگی های داخلی احتمالاً مشابه دریچه C3 است. سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی، دسته ابزار، طراحی داشبورد، کنسول وسط و فرمان آن مشابه برادر اهداکننده آن خواهد بود. MPV 7 نفره ممکن است ویژگی های استاندارد بیشتری داشته باشد. این می تواند با پیکربندی 6 و 7 صندلی در دسترس باشد. نسخه 6 نفره آن با صندلی های کاپیتانی در ردیف وسط عرضه می شود.

در زیر کاپوت، سیتروئن جدید MPV 7 نفره از همان موتورهای 1.2 لیتری 3 سیلندر تنفس طبیعی بنزینی و 1.2 لیتری 3 سیلندر توربو بنزینی استفاده می کند. هر دو موتور هاچ بک C3 را تامین می کنند. در حالی که واحد تنفس طبیعی دارای حداکثر قدرت 82 اسب بخار با 115 نیوتن متر است، موتور توربو برای 110 اسب بخار و 190 نیوتن متر خوب است. گزینه های گیربکس شامل 6 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک خواهد بود.


Maruti Ertiga Challenger از سیتروئن – MPV 7 نفره
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: