Maruti Suzuki Dzire – بالاترین خودروی صادراتی در سال مالی گذشته


ماروتی سوزوکی در سال مالی 2022 در مقابل 94938 دستگاه در سال مالی 2020-21، 2,35,670 دستگاه صادر کرد که رشدی بیش از 40 درصد را به ثبت رساند. این خودروساز هندو-ژاپنی به بزرگترین صادرکننده خودروهای سواری هند تبدیل شد و پس از آن هیوندای موتور و کیا هند قرار گرفتند. Maruti Suzuki Dzire به عنوان بالاترین خودروی صادراتی در سال مالی گذشته ظاهر شد، در حالی که هاچ بک Maruti Baleno و Swift به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. این خودروساز هندو-ژاپنی به حدود 100 کشور از جمله آفریقای جنوبی (برترین بازار صادرات)، شیلی، مصر، فیلیپین و کلمبیا خودرو صادر می کند. خواندن – 5-در ماروتی جیمنی در ژانویه 2023 رونمایی می شود

اکنون، این شرکت قصد دارد تا 3 سال آینده به نصف تعداد خودروهای صادر شده از اینجا دست یابد. ماروتی سوزوکی به منظور تقویت تجارت صادرات خود از منابع جهانی شرکت تویوتا موتور استفاده خواهد کرد. در آینده، هند به قطب اصلی تامین وسایل نقلیه و قطعات (از جمله سلول‌های لیتیوم یون برای خودروهای الکتریکی) برای هر دو خودروساز تبدیل خواهد شد. در سه سال آینده، ماروتی سوزوکی قصد دارد وسایل نقلیه مسافربری و قطعات را به ارزش 2.5 میلیارد دلار (20000 کرور) صادر کند. این بدان معناست که محموله های خارج از کشور بیش از 350000 دستگاه با میانگین 5.5 میلیون روپیه در هر واحد وجود خواهد داشت.

خودروهای CNG (1)

با صحبت در مورد برنامه آینده ماروتی سوزوکی، این شرکت در حال برنامه ریزی برای تقویت بازار SUV خود با طیف وسیعی از مدل های جدید است. این شرکت قبلاً نسل دوم Maruti Brezza را معرفی کرده است که برای این خودروساز حجم تولید می کند. در روزهای آینده، این شرکت برنامه مورد انتظار را ارائه خواهد کرد ماروتی گرند ویتارا که در مقابل هیوندای کرتا، کیا سلتوس و تویوتا اوربان کروزر هایریدر که به تازگی به بازار عرضه شده است، روبرو خواهد شد. این اولین و دومین شاسی بلند هیبریدی قوی ماروتی سوزوکی در هند خواهد بود.

در اوایل سال 2023، این خودروساز هندو-ژاپنی از دو SUV جدید خود به نام های Baleno Cross و 5 در Jimny رونمایی خواهد کرد. Maruti Baleno Cross بر اساس هاچ بک Baleno ساخته خواهد شد و برخی از عناصر طراحی آن را با کانسپت الکترونیکی Futuro به اشتراک می گذارد. Maruti Jimny 5 درب احتمالاً با موتور 1.5 لیتری K15C Dualjet گرند ویتارا با سیستم AllGrip AWD سوزوکی عرضه خواهد شد. هر دو SUV از طریق شبکه نمایندگی های برتر Nexa این برند به فروش خواهند رسید.

منبع


Maruti Suzuki Dzire – بالاترین خودروی صادراتی در سال مالی گذشته
منبع