Maruti Suzuki Jimny 5 Door


ماروتی سوزوکی آماده است تا در سال 2023 شاسی بلند سبک زندگی جیمنی را در بازار هند معرفی کند. به جای مدل 3 در، ماروتی سوزوکی جیمنی مخصوص هند یک مدل 5 دری خواهد بود که قبلاً چندین بار در آزمایش مشاهده شده است. این اولین شاسی بلند این برند از زمان ساخت جیپسی خواهد بود.

Maruti Suzuki Jimny 5 Door نیز بوده است در حال انجام تست های ارتفاع بالا در لاداخ گرفتار شد. این شرکت در حال آزمایش SUV جدید بر روی پارامترهای مختلف مانند اجزای موتور و عملکرد خارج از جاده در شرایط آب و هوایی شدید است. مدل جدید در مقابل خودروهایی مانند ماهیندرا تار و فورس گورکا قرار خواهد گرفت.

سوزوکی جیمنی 5 در

اولین نمایشگاه Auto Expo 2023

سوزوکی جیمنی 5 درب جدید در نمایشگاه خودروی 2023 در ژانویه به نمایش جهانی خواهد رسید. انتظار می‌رود تولید این شاسی‌بلند در اوایل سال آینده آغاز شود، در حالی که انتظار می‌رود عرضه آن در هند در سه ماهه دوم سال 2023 آغاز شود. قبل از جیمنی جدید، MSIL شاسی‌بلند کوپه جدید مبتنی بر Baleno را با کد YTB در اوایل سال 2023 در حدود ژانویه تا فوریه عرضه خواهد کرد.

مشخصات موتور

MSIL در حال حاضر جیمنی 3 در را برای بازارهای صادراتی تولید می کند. این خودرو به یک موتور 1.5 لیتری K15B قدیمی تر با گیربکس اتوماتیک 5MT و 4 سرعته مبدل گشتاور مجهز شده است. ماروتی سوزوکی جیمنی 5 در به یک موتور 1.5 لیتری K15C جدید بنزینی تنفس طبیعی با مجموعه هیبریدی ملایم مجهز خواهد شد. این موتور قادر به تولید 101 اسب بخار قدرت و 137 نیوتن متر گشتاور است. این موتور در حال حاضر نیروگاه های Ertiga، XL6، Brezza جدید و Grand Vitara را تامین می کند. گزینه های گیربکس شامل 5 سرعته دستی و تبدیل گشتاور 6 سرعته اتوماتیک خواهد بود.

سیستم AWD AllGrip

جیمنی 5 درب جدید مجهز به تنظیمات سوزوکی AllGrip Pro AWD است که توانمندترین نسخه فناوری AllGrip سوزوکی است. ما اخیراً تنظیمات AllGrip AWD را در Maruti Grand Vitara جدید دیده‌ایم. با این حال، این راه‌اندازی دنده‌ای با نسبت پایین را از دست می‌دهد. راه‌اندازی AllGrip Pro AWD با دنده‌ای با نسبت پایین ارائه می‌شود که گشتاور موتور را چند برابر کرده و سرعت را محدود می‌کند و رانندگی خارج از جاده را بهبود می‌بخشد. راننده می تواند برای شرایط خارج از جاده بین دو چرخ متحرک (2H) و چهار چرخ متحرک (4H) سوئیچ کند. برای شرایط شدید خارج از جاده، این SUV دارای چهار چرخ متحرک کم (4 لیتر) خواهد بود.

ابعاد و تغییرات برتر

شاسی بلند سبک زندگی جدید جیمنی بر اساس جیمنی سیرا 3 در خواهد بود. اسناد فاش شده نشان می دهد که SUV جدید سبک زندگی 3850 میلی متر طول، 1645 میلی متر عرض و 1730 میلی متر ارتفاع دارد. این وسیله نقلیه بر روی فاصله بین دو محور 2550 میلی متری سوار خواهد شد که به مهندسان سوزوکی اجازه می دهد فضای بیشتری برای سرنشینان صندلی عقب ایجاد کنند. در مقایسه با سیرا، جیمنی 5 در 300 میلی‌متر فاصله محوری بیشتری دارد و طول کلی آن نیز 300 میلی‌متر افزایش خواهد یافت. این SUV دارای فاصله 210 میلی متری از سطح زمین خواهد بود و وزن آن 1190 کیلوگرم است که 100 کیلوگرم بیشتر از سیرا 3 درب است.

تصاویر جاسوسی همچنین نشان می دهد که ماروتی سوزوکی جیمنی 5 درب با تغییرات طراحی و کابین ارتقا یافته عرضه خواهد شد. این خودرو دارای نمای جلویی کاملاً جدید با جلوپنجره جدید سوزوکی و چراغ‌های جلوی اصلاح‌شده و سپر جدید خواهد بود. از نظر ویژگی‌ها، انتظار می‌رود جیمنی 5 درب به جای یک واحد 7 اینچی، از یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی بزرگ‌تر 9 اینچی استفاده کند. همچنین انتظار می‌رود که این شاسی‌بلند برخی ویژگی‌های مدرن را در راستای Brezza جدید و Grand Vitara دریافت کند.


Maruti Suzuki Jimny 5 Door – مشخصات، AllGrip Pro AWD، جزئیات راه اندازی
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: