Mégane E-TECH Electric جدید: غواصی در قلب نوآوری


هدف معماران پلتفرم New Mégane E-TECH Electric؟ به منظور حفظ فشردگی خودرو، فضای بیشتری را بدون تأثیر بر حجم بیرونی ارائه دهید. بنابراین آنها مجبور بودند برای آزاد کردن فضای کابین خلبان نوآوری کنند و به دیزاین اجازه دهند تا با طراحی دقیق ترین داشبورد ممکن، خود را نشان دهد.

ما تصمیم گرفتیم برخی از اجزای واحد گرمایش و تهویه مطبوع را به منطقه ای که به طور سنتی به موتور و قطعات جانبی آن اختصاص داده شده است، منتقل کنیم. این امر با معماری خاص موتور الکتریکی امکان پذیر شد که بسیار فشرده تر از یک موتور حرارتی است. اما مهم‌تر از همه خلاقیت مهندسان رنو بود که به لطف اختراع یک سیستم اتصال اختراع شده کلید خورد. »

مارک ایوتوت، کارشناس معماری پلت فرم در گروه مهندسی رنو

مزایای نوآوری

جابجایی، زیر کاپوت، بلوک گرمایش و تهویه مطبوع، چندین مزیت را ارائه می دهد.

  • فضای خالی در قسمت مرکزی (نزدیک به 7 لیتر) برای ایجاد فضای ذخیره سازی و شارژر القایی برای گوشی های هوشمند. ترتیباتی برای بهره مندی از کاربردی بودن و راحتی برای کاربران خودرو.
  • داشبورد شیک و ادغام صفحه نمایش های بزرگ برای طراحی داخلی مدرن برای رفاه حال راننده و سرنشینان.

یک روند جدید

مهندسان رنو این ایده را داشتند که واحد گرمایش و تهویه مطبوع را که یک عنصر حجیم است که فضای زیادی را در داخل محفظه سرنشین ایجاد می کند، جابجا کنند تا آن را در زیر کاپوت جدید مگان E-TECH Electric، تا حد امکان نزدیک به محور جلوی این کشش.

برای دستیابی به این هدف، آنها یک سیستم بست جدید ابداع کرده اند که لرزش و مقاومت مکانیکی واحد گرمایش و تهویه مطبوع مذکور را بر روی دیواره که محفظه سرنشینان را از محفظه موتور جدا می کند، تضمین می کند.

این سیستم تثبیت با استفاده از ناودانی و مهره ها، دو تقویت کننده چسبانده شده به دیواره و چهار لنگه ثابت را با واحد گرمایش و تهویه مطبوع ترکیب می کند.

راه حلی مبتکرانه که به طراحان اجازه داد تا خلاقیت خود را آزاد کنند.

برای … بیشتر

مرجع ثبت اختراع:

  • تعمیر واحد گرمایش و تهویه مطبوع در محفظه موتور:
    پتنت PJ17 5256 – مخترعان: استیونز لورون، مکس لامار.

استیونز لورون

ماکس لامار

> قسمت 5 سریال ما را در ویدیو کشف کنید <منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: