Pouget در زیر آسمان آفتابی در Magny-Cours برنده می شود

در جام کلیو اسپانیا، نیکو آبلا اولین برد خود در سال 2022 را با سبقت گرفتن از الکس لاهوز در دور پنجم به دست آورد. این بازیکن اسپانیایی پیش از جوردی پالومراس که الکس لاهوز را نیز در دو دور باقی مانده غافلگیر کرد، این پیروزی را به دست آورد. این سه راننده همچنین با همان ترتیب روی سکوی چلنجرز کاپ به پایان رسیدند در حالی که فابین جولیا (LR Performance) در جام رانندگان آقایان در برابر خواکین رودریگو (Vearsa Sport) مسلط شد.

الکس رویو در جایگاه ششم پس از چرخش خود در شروع، با برتری 13 امتیازی از جوردی پالومراس و 19 امتیاز بالاتر از الکس لاهوز، صدرنشین رده بندی عمومی را حفظ کرد. نیکو آبلا با پیروزی خود به رده چهارم صعود کرد. در جام چلنجرز، جوردی پالومراس با دو امتیاز از الکس لاهوز برتری دارد، در حالی که فابین جولیا با سومین موفقیت متوالی خود در جام رانندگان آقایان، فاصله خود را با خواکین رودریگو افزایش می دهد.

علیرغم بازگشت سریع نیکلاس میلان، که در سه دور از الکساندر آلبوی و مارک گیوت گذشت، دیوید پوژه مقاومت کرد و فاصله را در سرعت نهایی به پرچم شطرنجی جلوتر از رقیب خود و مارک گیوت افزایش داد. مقام چهارم الکساندر آلبوی جام چلنجرز را پیش از یک گروه فشرده که شامل جوران لنوتر (مسابقه JSB)، نیکو آبلا (Chefo Sport) و جرزی اسپینکیویچ (یونیک ریسینگ) بود، برد. پس از غافلگیری الکس لاهوز (Cotauto Motorsport)، جوردی پالومراس (تیم VRT) و توماس پکار (Carpek Service) هشتم و نهم شدند. ژرمی بورداگارای از ابتدا تا انتها بر جام رانندگان آقایان تسلط داشت و لوران دزیادوس (تیم لوکاس) و پیر مونمانیکس (مسابقه GPA) را دور نگه داشت.

در روز شنبه، نیکلاس میلان از خط شروع خارج شد تا در پیچ یک پیش بیفتد، اما دیوید پوژه بلافاصله پس از اینکه رقیبش از خط خارج شد، برتری را از آن خود کرد. گیوم مایو (GM Sport) و الکس رویو (تیم VRT) گشت و گذار در شن انجام دادند در حالی که امره کان اونال (تیم VRT) و یان-مائل ناویلود نیز در یک دور افتتاحیه متحرک گیر افتادند و ماشین ایمنی را بیرون آوردند.

CLIO CUP اسپانیا

الکساندر آلبوی به لطف پیروزی در کلاس خود، رهبری جام چلنجرز را به دست می‌آورد، جایی که جوران لنوتر پس از برتری بیشتر از یرزی اسپینکیویچ در شروع، به مقام دوم صعود می‌کند. ژرمی بورداگارای با تسلط بر جام رانندگان آقایان، امیدهای قهرمانی خود را با برتری بیشتر از لوران ژیادوس و پیر مونمانیکس به خوبی انجام داد، حتی اگر ماتیو ریگوله (تیم وییک)، چهارمین امروز، برتری خود را به 19 امتیاز افزایش داد.

CLIO CUP اروپای شرقی

دیوید پوژه در مقابل الکساندر آلبوی که موقعیت خود را به نیکلاس میلان در گیره موی آدلاید از دست داد، شروع مجدد را کنترل کرد. مارک گیوت در دور بعد یک صفحه از کتاب هم تیمی خود را در منطقه ترمز لیسی برداشت، در حالی که نیکلاس میلان قبل از انجام یک خطای غیرقابل اجبار در دور هفت، رهبر را تحت فشار قرار داد.

در اولین دیدار تاریخ کلیو کاپ اروپای شرقی، مارک گیوت پیش از توماس پکار و آندریاس استوکی (استوکی موتور اسپورت) پیروز شد. بنابراین، فرانسوی فرماندهی سری جدید را بر عهده می گیرد، همانطور که فین جوسو پانتیلا (سرویس کارپک) در چلنجرز کاپ پس از پیروزی بر چن هان لین (یونیک ریسینگ) و هنریک سیبل (سرویس کارپک) انجام می دهد. در جام رانندگان آقایان، استفان پولدرمن هلندی (Chefo Sport) نیز به لطف پیروزی از هم تیمی خود رنه استینمتز (Chefo Sport) اولین رهبر فصل شد.

در حالی که نیکلاس میلان در تمرین پنج‌شنبه زیر باران سریع‌ترین عملکرد را داشت، دیوید پوژه روز جمعه در شرایط خشک همین کار را انجام داد. این مرد فرانسوی در مقدماتی حرکت خود را حفظ کرد تا با دور 1:58.089 ثانیه جلوتر از نیکلاس میلان و مارک گیو در جایگاه قطبی قرار گیرد در حالی که الکساندر آلبوی ردیف دوم جدول را تکمیل کرد.

رقبای Clio Cup فرانسه، Clio Cup اسپانیا و Clio Cup اروپای شرقی روز یکشنبه برای مسابقات مقدماتی از ساعت 11:20 صبح تا 11:40 صبح قبل از مسابقه دوم آخر هفته در ساعت 5:20 بعد از ظهر به میدان خواهند رفت. این مسابقه از طریق صفحه فیس بوک سری رنو کلیو و کانال یوتیوب به صورت زنده پخش خواهد شد.منبع

CLIO CUP فرانسه

برنده کلی دیوید پوژ نیز دومین پیروزی خود را در سه مسابقه کلیو کاپ فرانسه که تا به امروز برگزار شده بود به دست آورد. این مرد فرانسوی نزدیکترین رقبای خود، نیکلاس میلان و الکساندر آلبوی را شکست داد تا برتری خود در رده بندی عمومی را به 14 امتیاز برساند.

تست های جمعی 1 – تست های جمعی 2 – مقدماتی 1 – جدول شروع – مسابقه 1 – کلیو کاپ فرانسه – کلیو کاپ اسپانیا – کلیو کاپ اروپای شرقی


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: