R5 TURBO 3E، متولد شده برای دریفت


“یک سال پاپ پر از شگفتی” : این وعده ای بود که رنو در ژانویه 2022 برای راه اندازی پنجاهمین سالگرد رنو 5، یکی از بزرگترین نمادهای آن، داده بود. پس از رویدادهای متعدد جشن (شرکت در مونت کارلوی تاریخی، نمایشگاه رتروموبیل، لمان کلاسیک و غیره) و معرفی خودروی برقی رنو 5 دیامانت، این برند اولین نمایش جهانی را ارائه خواهد کرد. R5 TURBO 3E به عنوان بخشی از Chantilly Arts and Elegance Concours d’Élégance 2022 (بخش Oise، فرانسه)، که در 25 سپتامبر برگزار می شود.

این خودروی نمایشی 100% الکتریکی، به عنوان بخشی از جشن های پنجاهمین سالگرد رنو 5، ادای احترامی معاصر به افسانه ای ترین نسخه های اسپرت خود، رنو 5 توربو و توربو 2 می کند. منطقاً نام آن را یدک می کشد. R5 TURBO 3Eبا علامت “3” به نشانه ادامه توربو 2 و “E” که نماد موتور الکتریکی آن است.

«R5 TURBO 3E هم طراحی فوق‌فناوری و هم شکوه فرضی را با ارجاعات متعدد به دنیای مسابقات اتومبیل رانی و بازی‌های ویدیویی ترکیب می‌کند. این تداعی خودروی نمایشی را به سمت مدرنیته و تکنولوژی، در مرز بین واقعیت و مجازی سوق می دهد. این “دریفت استفاده” الکتریکی خالص نشان می دهد که برق نیز می تواند با عملکرد باورنکردنی سرگرم کننده باشد! » برجسته شده است ژیل ویدال، مدیر طراحی رنو.

R5 TURBO 3E نمونه جدیدی پس از رنو 5 پروتوتایپ، از “رنسانس الکتریکی” یک مدل شاخص این برند است. رنو تاریخ خود را برقی می کند تا برای آینده 100 درصد برقی خود در اروپا تا سال 2030 بهتر آماده شود.

این تفسیر مجدد از رنو 5 توربو 2 ترکیبی از شور و نشاط فرضی و عملکرد درجه یک است. یک کوکتل انفجاری در رقابتی از ظرافت مانند کوکتل Chantilly، اما که به روح این رویداد احترام می گذارد، یعنی “ازدواج خودروی آینده و مد”.

در طول رژه مسابقه، برای همراهی R5 TURBO 3Eیک مدل و خلبان در ترکیب‌های جدیدی که توسط La Fameuse تصور می‌شود، لباس می‌پوشند، خانه‌ای که به استفاده از مزایای موجود برای طراحی لباس‌های منحصربه‌فرد، چه اسپرت و چه زیبا مشهور است. این ترکیبات کدها و رنگ‌های قدیمی رنو را به لطف لوگوهای قدیمی و استفاده از پیراهن‌های قدیمی که تصویر برند را نشان می‌دهند و در عین حال با طراحی فعلی ترکیب می‌شوند، به خود می‌گیرد. آنها طراحی شده اند تا در مقابل و در عین حال مکمل باشند: سفید برای زنان و سیاه برای مردان. وارونگی ریب بر روی بازوها و پاها؛ یوغ در سطح پاها در X برای زن و در الماس برای مرد. پارچه‌ها در لحاف‌کاری دوباره ساخته شده‌اند تا دنیای لباس‌های ورزشی را بپذیرند و با چاپ مونوگرام رنو ترکیب شده‌اند.

یک مجری اختصاص داده شده به دریفت

اختصاص داده شده به عملکرد و مدار، R5 TURBO 3E یک “drifteuse” الکتریکی خالص با دیفرانسیل عقب است. مانند بزرگتر نمادین خود، این خودرو دو سرنشینه سختگیرانه است و قسمت عقب آن توسط پیشرانه اشغال شده است: دو موتور الکتریکی که هر کدام یک چرخ را به حرکت در می آورند، با باتری هایی که در وسط، زیر زمین قرار گرفته اند.

نصب شده بر روی یک قاب لوله ای، محافظت شده توسط یک کف صاف و احاطه شده توسط میله های رول تایید شده توسط فدراسیون بین المللی اتومبیل (FIA)، مکانیک R5 TURBO 3E قدرت کلی 280 کیلووات (معادل 380 اسب بخار) و گشتاور 700 نیوتن متر را نمایش می دهد که بلافاصله در دسترس است.

این نسل جدید “بمبنیت” قادر است 100 متر را از حالت استارت تنها در 3.5 ثانیه (3.9 ثانیه در حالت Drift) برای حداکثر سرعت 200 کیلومتر بر ساعت ببلعد.

باتری 42 کیلووات ساعتی آن به شما این امکان را می دهد که بدون محدودیت یک جلسه دریفت چند دور یا یک ورزشگاه خشمگین را شروع کنید. برای این آخرین تمرین، اجتناب از مانع با زاویه فرمان بیشتر از 50 درجه تسهیل می شود.

برای تسهیل ضبط اجراهای اجرا شده در کشتی، R5 TURBO 3E دارای حدود ده براکت برای نصب دوربین در داخل و خارج. آنها به عنوان مثال در محل چراغ های جلو در جلو و همچنین در محل آینه های بیرونی یافت می شوند. مکان های عالی برای دریافت بهترین فیلم از جلسات دریفت او.

منابع شاداب، سرگرم کننده و نمادین

«یک اثر هنری با اشکال اغراق‌آمیز، الهام‌گرفته از دنیای بازی‌های ویدیویی، که هم در داخل و هم در خارج باید به رنو 5 و رنو 5 توربو 2 اصلی اشاره کند». : این دستورالعملی است که به تیم های Sandeep Bhambra، مدیر طراحی خودروهای مفهومی رنو داده شد تا خودروی نمایشی ایجاد کنند. R5 TURBO 3E.

نتیجه دیدنی است! با از سرگیری شکل کاپوت، درها و همچنین کابین مدل قبلی – این بار با بدنه فیبر کربنی – R5 TURBO 3E اصل و نسب خود را می گیرد، اما با شور و نشاط. همچنین ورودی‌های هوای نمادین توربو 2 را در سطح بال‌های عقب بازبینی می‌کند و به این ترتیب عرض 2.02 متر (25 سانتی‌متر بیشتر از مدل قبلی خود) برای طول 4 متر و ارتفاع 1.32 متر را به نمایش می‌گذارد. برجسته بودن آن که توسط بال بزرگ عقب نشان داده می شود به آن اجازه می دهد حتی در شدیدترین دریفت ها به زمین بچسبد.

در سمت جلویش، R5 TURBO 3E دارای یک سپر با ورودی های هوای بزرگ است که هم خنک کننده و هم پشتیبانی از زمین را فراهم می کند. تقسیم عمودی آن به سه قسمت مستقیماً یادآور سپر رنو 5 توربو 2 است. همچنین چراغ های مه شکن مربعی شکل “مانند زمان” وجود دارد. این بار چهار عدد از آنها وجود دارد که هر کدام از 16 LED تشکیل شده است.

در جلو و عقب، ال‌ای‌دی‌های رنگی دیگر به رنگ‌های صورتی، آبی و زرد باندهایی را تشکیل می‌دهند که در فضایی الهام‌گرفته از دنیای بازی‌های ویدیویی و دهه‌های 80 و 90، روشن می‌شوند و چشمک می‌زنند. بازی‌های ویدیویی «رترو» نیز به عنوان الهام بخش برگردان های بدنه استتار. در نهایت شیشه های پلکسی گلاس با رنگ صورتی تزیین شده اند و بر روی شیشه عقب سمت چپ، برچسب La vie en rose کمی شیرینی را به دنیای این خودروی نمایشی می آورد.

نمادها و ارجاعات تاریخی موجود در طراحی R5 TURBO 3E نمی خواهم نوستالژیک باشم برعکس، آنها با رفتار معاصر و بازیگوش خود، ماشین نمایشگاهی را به سمت مدرنیته سوق می دهند. به عنوان مثال، ورودی هوای خالی شده در کاپوت – که اشاره ای دیگر به رنو 5 توربو 2 است – دریچه دسترسی به سوکت شارژ باتری ها را در خود جای داده است. عناصر شفاف بدنه، به ویژه در قسمت عقب خودرو، بالای دیفیوزر، امکان تحسین تمام مکانیک های الکتریکی خودروی نمایشی را فراهم می کند.

AMBIANCE POP ET GAMING

داخل ماشین نمایشگاهی R5 TURBO 3E، ما فضایی مدرن و بازیگوش را کشف می کنیم که در آن ارجاعاتی به دنیای مسابقات اتومبیل رانی، به دنیای بازی های ویدیویی و البته به نمادهای رنو 5 و رنو 5 توربو 2 و عصر آنها در هم می آمیزد.

بنابراین، صندلی‌های سطلی مسابقه‌ای فیبر کربنی، دسته‌های ایمنی و فرمان با همکاری شرکت تخصصی Sabelt به دست آمده‌اند.1. کنترل عمودی چشمگیر ترمز دستی – مشخصه بارز وسایل نقلیه اختصاص داده شده به دریفت – در مرکز کنسول مرکزی با رنگ زرد بسیار “پاپ” جای می گیرد. ما همین رنگ زرد را با صورتی مخلوط می‌کنیم تا ترکیب خاکستری و مشکی تارتان را با الگوهای اسکاتلندی تقویت کنیم – اشاره‌ای به دهه 80 – صندلی‌ها و داشبورد. از این تارتان جلوه بصری ساخته شده از آرم رنو خودنمایی می کند. دومی نیز در یک نسخه روشن در سمت راست توپی فرمان نمایش داده می شود. تمام این جلوه‌های رنگی برای تضاد با رنگ مشکی کف چوب پنبه‌ای و آلکانترا که بالای داشبورد و درهای طوفانی را می‌پوشاند نیز وجود دارد.

تفسیری مدرن از یک نشانگر قوی از رنو 5 توربو 2، ده صفحه آنالوگ که با راننده روبرو می شوند جای خود را به داشبورد داده اند. R5 TURBO 3E تا 10 صفحه نمایش دیجیتال آنها که به عنوان ویجت عمل می کنند، عبارات گرافیکی الهام گرفته شده را نشان می دهند پیکسل آرت2 یک شما گلیچ هنر3، با توابع رونویسی شده از دنیای “بازی یکپارچهسازی با سیستمعامل”. به عنوان مثال، برای روشن کردن وسیله نقلیه، دکمه “بازی رایگان” واقع در کنسول مرکزی را فشار دهید. با همین روحیه، حالت‌های مختلف رانندگی «توربو» برای دریفت، «مهاجم مسیر» برای بازی، «دونات» برای 360 درجه و غیره نامیده می‌شوند.

آخرین چشمک اجازه می دهد R5 TURBO 3E برای اینکه خودشان را خیلی جدی نگیرند، حضور یک خرس عروسکی به نام “دریفتی” ​​در کشتی. ماموریت آن آرامش و آسایش مسافرانی است که با قدرت ماشین نمایشی چنگ می زنند.

یک شی واقعی در دنیای مجازی

وسیله نقلیه بسیار واقعی، ماشین نمایشی R5 TURBO 3E همچنین با کدهای زمان خود تطبیق داده شده است. دوگانه دیجیتالی آن در جهان‌های بازی‌های مجازی از «Web3»، اینترنت غیرمتمرکز، که در آن سرویس‌ها و پلتفرم‌های آنلاین از مدلی مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کنند، تکامل خواهد یافت. به طور مشابه، مجموعه ای از NFT ها (توکن غیر قابل تعویض) اطراف خودرو ارائه خواهد شد. به صاحبان این دارایی های دیجیتال جوایز و مزایای انحصاری ارائه می شود

بعد از Chantilly Concours d’Elegance، R5 TURBO 3E در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 (17 تا 23 اکتبر، پاریس) در غرفه رنو به نمایش گذاشته خواهد شد. سپس جزئیات بیشتر در مورد نماد این خودروی نمایشی برای این برند ارائه خواهد شد.

FICHE TECHNIQUE R5 TURBO 3E

طول: 4.006 متر با باله
عرض: 2.02 متر
ارتفاع: 1.32 متر
فاصله بین دو محور: 2.54 متر
برآمدگی جلو: 625 میلی متر
اورهنگ عقب: 740 میلی متر

شاسی: لوله ای (+ کف صاف + رول بار تایید شده توسط FIA)
وزن: 980 کیلوگرم (+520 کیلوگرم باتری)

لاستیک های جلو: 225×35 R19
لاستیک عقب: 325×25 R20

موتورسازی: 100% برقی
قدرت: 280 کیلو وات (380 اسب بخار)
جفت: 700 نیوتن متر
باتری: لیتیوم یون 42 کیلووات ساعت
شارژ کامل: 2 ساعت با شارژر 380 ولت / 32 آمپر
حداکثر سرعت: 200 کیلومتر بر ساعت
0-100 کیلومتر بر ساعت: 3.5 ثانیه (3.9 ثانیه در حالت دریفت)

1- سابلت پیشرو اروپا در توسعه و تولید تجهیزات در سه زمینه مختلف است: مسابقه (کمربند ایمنی، صندلی، لباس نسوز)، OEM (صندلی اسپرت برای خودروهای تولیدی) و کمربند برای کاربردهای خاص.

2- Pixel Art: ترکیب دیجیتالی که از وضوح کم و تعداد محدود رنگ استفاده می کند.

3- Glitch Art: زیبایی‌شناسی خطاهای آنالوگ یا دیجیتال، مانند مصنوعات یا باگ‌ها، با تخریب کد یا داده یا دستکاری دستگاه‌های الکترونیکی.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: