Renault Austral جدید: سبک پنهان شدن با سبک

که در کار کردن فرزند پسر استتار، ما می‌خواستیم با پوشیدن هویت بصری جدید برند، آخرین مراحل آزمایشی Nouvel Austral را در سیستم آشکار رسمی برجسته کنیم.. فرانسوا، طراح اصلی در بخش هویت گروه رنو

به زیبایی پنهان کنید

برای Nouvel Austral، فرانسوا این را انتخاب کرد «بافندگی» از دو سوال شروع کنید: چرا با یک نقاب زشت چیزی را که زیباست پنهان کنیم؟ چرا یک آفرینش هنری توسط یک آفرینش هنری دیگر را پنهان نمی کنیم؟

فرانسوا برای استتار خودروی جدید رنو استرالیا، روی سیاه و سفید، در مقیاس‌های مختلف و همچنین روی استفاده از مواد برای برجسته‌تر کردن کنتراست شرط بندی کرده است. نئون حس خاصی را اضافه می کند که تاثیر را تقویت می کند.

اراده او، از ابتدای پروژه، همکاری با این بود کدهای برند جدید و به ویژه نشان. نمادین، الماس برای ردیف کردن بازی ها با تاریخچه و مضامین گرافیکی حک شده در ژن هایش مفید است. فرانسوا از آن به عنوان مبنایی برای الهام استفاده کرد. او با بازی با تغییرات مقیاس، یک الگوی تأثیرگذار و بسیار هویتی ایجاد کرد.

با این وجود، دپارتمان طراحی رنو که به خلاقیت‌های خود افتخار می‌کند، به‌طور سنتی مجبور است آن‌ها را «زشت» کند تا محرمانه بودن کارشان دست نخورده بماند.

رنو استرال جدید برای نسخه های خود در مرحله “پیش نمایش” با یک پوشش روکش شده است. « بافندگی » منحصر بفرد، تصور و طراحی فرانسوا. بسیار الهام گرفته شده، این پوشش به سبک وسیله نقلیه آسیبی نمی رساند، برعکس. فوق گرافیکی، البته کار اصلی خود یعنی پنهان کردن را انجام می دهد. اما او این کار را با پانچ انجام می دهد!

یک مدل سه بعدی از رنو استرالیایی جدید برای تنظیم کامل الگوها با اشکال و برجستگی های تکیه گاه مانند کاپوت یا گلگیرهای عقب استفاده شد.

الگوها، در جلو کوچکتر، در قسمت پشت بزرگتر می شوند تا اختلالات آنجا را برجسته کنند. روکش ها عمدتا در قسمت پانل پشتی قرار دارند، جایی که بیان طراحی خودرو بسیار قوی است. جلوپنجره و علائم چراغ، به ویژه در عقب، نیز تار شده اند.


کنتراست قوی سیاه و سفید، مقیاس های مختلف الگوها، لمس های فلورسنت و لایه های روی هم قرار گرفته استتار گرافیکی پیچیده ای ایجاد می کند.

برجسته

استتار “دزل” آینده ای دارد

رنو دیزاین حتی درخواست‌های مشتریان برای مدل جدید مگان E-TECH Electric با این استتار را دریافت کرده است. اثبات اینکه یک خلاقیت هنری موفق می تواند دیگری را “پنهان” کند.منبع

این استتارها خطوط متمایز و عناصر طراحی مشخصه یک مدل جدید را مخفی یا مخدوش می کنند. این اغلب به جلوپنجره، لبه‌های روی گلگیرها، کاپوت، اپتیک چراغ‌های جلو تا لوگوی برند مربوط می‌شود.

دو تکنیک استتار معمولاً توسط سازندگان خودرو استفاده می شود:

به دور از اینکه یک چسب استاندارد یکپارچه باشد، پوست دوم Nouvel Austral با اندازه گیری ساخته شد برای هر قسمت از بدنه

به در این مرحله از توسعه Nouvel Austral، ضروری بود که درک خطوط کلی آن را تا حد امکان به دام انداخت. برای انجام این کار، کار فرانسوا از اصول اولیه نقاشی “دزل” الهام گرفته شد: کنتراست قوی سیاه و سفید، منبع ارتعاشات نوری.


استتار جلوپنجره، لبه های روی گلگیرها، کاپوت، اپتیک چراغ جلو تا لوگوی برند را پنهان می کند.

برای فرانسوا، این استتار در تمام خودروهای آینده و نمونه های اولیه این برند بی نهایت قابل انحراف است.

بنابراین اصالت، زیبایی شناسی و مدرن بودن هویت بصری جدید رنو برای محو کردن اشکال مشخصه New Austral استفاده شده است. فرصتی برای برجسته کردن برند و مدل با یک خلاقیت هنری.

درک یک استتار ساخته شده برای دیده شدن، چه پارادوکس شگفت انگیزی!

در طول جنگ جهانی اول، کشتی‌های جنگی آنگلوساکسون از استتار استفاده می‌کردند به نام «دزل» یا razzle dazzle “. کشتی ها کاملاً در اشکال بسیار گرافیکی و فقط سیاه و سفید پوشیده شده بودند. این کنتراست قوی برای از بین بردن پرسپکتیو، بازتاب ها و نور در نظر گرفته شده بود.


آثار فرانسوا از اصول اولیه خیره‌سازی نقاشی الهام گرفته شده است.

فرانسوا قبلاً ایجاد کرده بود استتار رویداد مگان جدید E-TECH Electric در جریان رنو Eways رونمایی شد. نیاز به پنهان کردن خطوط ماشین به اندازه نیو استرال قوی نبود اما استتار سدان برقی با تکنولوژی بالا از قبل سروصدا به پا کرده بود. خطوط، زوایا و الگوها برگرفته از همان تم گرافیکی هستند که از هویت بصری رنو گرفته شده است.


رنو آسترال جدید با استتار گرافیکی منحصر به فرد پوشیده شده است

چیدمان عناصر براق بر روی اولین قاب مات، پیچیدگی را برای کل به ارمغان می آورد.

چسباندن تکه تکه مانند یک پازل، نیاز به نهایت دقت داشت تا به بدنه آسیبی وارد نشود، چه در حین برش و چه در مرحله استفاده از چسب. برای ایجاد رویداد در اطراف Nouvel Austral باید همه چیز عالی باشد.

در شبکه های اجتماعی، در اینترنت یا در مجلات تخصصی، شکار “ تصاویر جاسوسی (عکس های جاسوسی) مدل های جدید در تمام طول سال در جریان است. خروجی ها متعدد هستند، اما وسایل نقلیه به ندرت برهنه هستند. بیشتر اوقات، نمونه های اولیه در عمل جاودانه شدند تست های نورد در جاده های باز با دقت پوشیده شده اند « برچسب ها » در سیاه و سفید کم و بیش روانگردان. هدف ساده است: محافظت از مدل های آینده از چشمان کنجکاو به طوری که آنها افشاگری رسمی یک شگفتی باقی می ماند


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: