SUV الکتریکی Maruti (YY8) در فصل جشن 2024 عرضه می شود


ماروتی سوزوکی، بزرگترین تولیدکننده خودروهای سواری هند، آماده است تا در چند سال آینده وارد بخش خودروهای الکتریکی شود. اولین خودروی الکتریکی این خودروساز هندو ژاپنی یک شاسی بلند سایز متوسط ​​خواهد بود که تحت سرمایه گذاری مشترک سوزوکی و تویوتا توسعه خواهد یافت. طبق گزارش‌ها، شاسی‌بلند الکتریکی آینده ماروتی با نام رمز «YY8» در حدود فصل جشن سال 2024 راهی جاده‌ها می‌شود. طبق گزارش رسانه‌های تازه، این شرکت RFQ (درخواست پیشنهاد قیمت) را برای قیمت‌گذاری تامین‌کنندگان در مورد خدمات درخواستی منتشر کرده است.

شاسی بلند الکتریکی جدید Maruti (YY8) توسط تیم ژاپنی این برند توسعه داده خواهد شد و گزارش شده است که معیاری برای فروش جهانی نیسان لیف و پژو e2008 EVs خواهد بود. انتظار می رود طول آن حدود 4.2 متر و فاصله بین دو محور آن حدود 2700 میلی متر باشد. این خودروی الکتریکی زیربنای معماری اسکیت برد 27PL خواهد بود که از پلتفرم جهانی 40PL تویوتا مشتق شده است. فاصله بین دو محور و پلت فرم اسکیت برد بیشتر به خودروساز در بسته بندی بهینه بسته های باتری و توزیع وزن کمک می کند.

جزئیات Maruti Futuro

جالب اینجاست که ماروتی EV آینده با هر دو گزینه پیشرانه 2WD و 4WD عرضه خواهد شد. نسخه 2WD ممکن است یک بسته باتری 48 کیلووات ساعتی و یک موتور 138 اسب بخاری داشته باشد. پیش بینی می شود که بردی در حدود 400 کیلومتر داشته باشد. از طرف دیگر، نوع 4WD دارای دو موتور الکتریکی و یک بسته باتری بزرگتر 59 کیلووات ساعتی خواهد بود. قدرت ترکیبی آن 170 اسب بخار و برد آن حدود 500 کیلومتر خواهد بود. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا نسخه AWD این SUV در بازار هند معرفی خواهد شد یا برای صادرات در نظر گرفته شده است. خواندن – 2 شاسی بلند جدید Maruti ممکن است در نمایشگاه خودرو 2023 معرفی شوند

این خودروساز هندو-ژاپنی بسته‌های باتری را از TDSG که اولین کارخانه تولید باتری لیتیوم یون هند در گجرات است، تهیه خواهد کرد. این به طور مشترک بین شرکت توشیبا، شرکت دنسو و شرکت سوزوکی موتور برای تولید و تامین باتری لیتیوم یون راه اندازی شده است. اگر گزارش ها را باور کنیم، این خودروساز قصد دارد به قیمتی بین 13 لک تا 15 میلیون روپیه برای SUV الکتریکی جدید خود دست یابد. در اینجا می توان آن را در برابر MG ZS EV قرار داد.

منبع


SUV الکتریکی Maruti (YY8) در طول فصل جشن 2024 راه اندازی شد – گزارش
منبع