SUV 7 نفره رنو داستر آینده – 4 واقعیت کلیدی

رنو داستر از زمان عرضه آن در سال 2012 در هند طرفدارانی داشت. با این حال، تولید این SUV در سال 2022 به دلیل استانداردهای آلایندگی جدید و فروش ضعیف طولانی مدت متوقف شد. حالا این خودروساز فرانسوی تصمیم گرفته تا برند داستر را در این کشور احیا کند. نسل سوم داستر در اینجا معرفی می شود و پس از آن نسخه سه ردیفه آن معرفی می شود. شاسی بلند 7 نفره رنو داستر که بر اساس کانسپت داچیا بیگستر ساخته شده است، در اواخر سال جاری میلادی برای اولین بار در جهان عرضه خواهد شد. بیایید نگاهی به جزئیات کلیدی شاسی بلند 7 سرنشین آینده از استبل رنو بیندازیم.

پلت فرم CMF-B

مشابه آن همتای 5 نفرهرنو داستر 7 نفره بر روی پلت فرم CMF-B ساخته خواهد شد. این معماری ماژولار برای چندین محصول آینده این برند استفاده خواهد شد و با کمک های رانندگی پیشرفته و فناوری های اتصال سازگار است. رنو می گوید که پلت فرم CMF-B دارای اجزای قابل تعویض است که آن را برای بازارهای مختلف و نیازهای مشتریان در سراسر جهان سازگار می کند.

کانسپت رنو داچیا بیگستر SUV

به اشتراک گذاری عناصر طراحی

داستر SUV 7 نفره بیشتر عناصر و ویژگی های طراحی خود را با برادر 5 نفره خود به اشتراک می گذارد. با این حال، نزدیک به 300 میلی متر طولانی تر خواهد بود و فضای کابین بیشتری برای قرار دادن یک ردیف صندلی اضافی خواهد داشت. از آنجایی که پلت فرم CMF-B از کمک های رانندگی پیشرفته پشتیبانی می کند، می تواند به سیستم های کمک رانندگی خودکار (ADAS) همراه با مجموعه ای از ویژگی های جدید مجهز شود. بخوانید – رنو کیگر یک نسخه اسپرت دریافت می کند

پیشرانه هیبریدی

رنو داستر 7 نفره جدید ممکن است با گزینه های پیشرانه هیبریدی عرضه شود: یک موتور 1.2 لیتری توربو بنزینی 130 اسب بخاری با موتور استارت 48 ولتی و یک بنزینی 1.6 لیتری 4 سیلندر با بسته باتری 1.2 کیلووات ساعتی و دو موتور الکتریکی. در برخی بازارهای جهانی، این شاسی بلند سه ردیفه می‌تواند با موتور 1.0 لیتری توربو بنزینی همراه با کیت LPG ارائه شود. در هند، انتظار می‌رود این SUV دارای پیشرانه‌های هیبریدی باشد.

کانسپت داچیا بیگستر SUV

راه اندازی هند

هیچ خبری از رنو در مورد جدول زمانی عرضه آن در هند وجود ندارد. با این حال، انتظار می‌رود شاسی‌بلند 7 نفره رنو داستر در نیمه دوم سال 2025 با محدوده قیمتی بین 14 تا 18 میلیون روپیه (نمایشگاه قبلی) وارد نمایشگاه شود. داستر 7 نفره با تاتا سافاری، هیوندای آلکازار و ام جی هکتور پلاس رقابت خواهد کرد. ماروتی سوزوکی و شاسی بلندهای 7 سرنشین آینده تویوتا نیز رقابت سختی را برای داستر فراهم خواهند کرد.


شاسی بلند 7 نفره رنو داستر آینده – 4 واقعیت کلیدی
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/upcoming-renault-duster-7-seater-suv-4-key-facts-62080/