Toyota Innova Zenix جدید برای تولید موتورهای ساخت هند


بر کسی پوشیده نیست که تویوتا در حال آماده سازی نسل جدید MPV Innova است که برای اولین بار در اندونزی به فروش می رسد. MPV جدید که گفته می شود Toyota Innova Zenix جدید نامیده می شود، قرار است در نوامبر 2022 در اندونزی عرضه شود. نمایندگی های تویوتا در حال حاضر پذیرش پیش خرید را آغاز کرده اند برای Innova Zenix جدید.

طبق گزارش ها، مدل مخصوص هند، Innova HyCross جدید نامیده می شود و انتظار می رود در اوایل سال آینده عرضه شود. گزارش رسانه ای جدید ادعا می کند که Innova Zenix برای اندونزی به موتورهای ساخت هند مجهز خواهد شد.

رندر Innova HyCross

در صحبت با otodriver، یکی از افراد نزدیک به توسعه، گفت: “Zenix در اندونزی مونتاژ می شود، اما موتور استفاده شده دست نخورده از هند وارد خواهد شد.” MPV جدید همچنین در هند و در کارخانه تولید تویوتا در بیدادی تولید خواهد شد.

Toyota Innova Zenix جدید بر اساس شاسی قاب نردبانی ساخته نخواهد شد و با گزینه موتور دیزلی عرضه نخواهد شد. مدل مختص اندونزی در 3 نوع G، V و Venturer عرضه خواهد شد. ایننووا جدید در کارخانه تولید موتور تویوتا اندونزی در کاراوانگ، جاوای غربی تولید خواهد شد.

Toyota Innova Zenix جدید بر روی یک پلتفرم جدید و مونوکوک با تنظیم چرخ های جلو به جای طرح RWD در مدل فعلی مبتنی بر قاب نردبانی طراحی و توسعه خواهد یافت. طبق گزارش ها، فاصله بین دو محور این خودرو 2860 میلی متر است که 100 میلی متر بیشتر از مدل فعلی است. این به ایجاد فضای بیشتر در داخل کابین کمک می کند.

گزارش جدید ادعا می کند که Zenix جدید با موتور 2.0 لیتری بنزینی و یک پیشرانه هیبریدی 2.0 لیتری عرضه خواهد شد. نسخه هیبریدی از یک موتور بنزینی با یک موتور الکتریکی و یک بسته باتری تشکیل شده است. این شرکت می‌تواند از THS II (سیستم هیبریدی تویوتا II) استفاده کند که از یک موتور دوقلو برای گشتاور و راندمان سوخت بالا تشکیل شده است.

همچنین انتظار می‌رود مدل جدید با مجموعه حس ایمنی تویوتا (TSS) که سیستم ADAS تویوتا است عرضه شود. از ویژگی های ADAS می توان به ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، سیستم پیش از برخورد با تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل پویا راداری، کمک علائم جاده و نور بالا خودکار اشاره کرد. همچنین با یک سانروف پانوراما برقی نصب شده در کارخانه عرضه خواهد شد.

منبع – Otodriver


Toyota Innova Zenix جدید برای دریافت موتورهای ساخت هند – گزارش
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: