VivaTech: رنو و ژان میشل ژار، خودرو را به فضایی ممتاز برای تجربه تجربه‌های صوتی تبدیل می‌کنند.


رنو اهداف همکاری خود با ژان میشل ژار، هنرمند فرانسوی و صدابردار مشهور جهان را شرح می دهد.

این خودرو فضایی عالی برای ایجاد هم افزایی بین فناوری و محیط زیست است. رنو یک خودروساز در حال دگرگونی کامل است و من متعهد به ادغام تمام دانش مهندسی صدام در این دنیایی هستم که تجربیات صدا می تواند چندین برابر باشد.
ژان میشل ژار، هنرمند و مهندس صدا

ژان میشل ژار در حال پیوستن به نیروهای رنو برای توسعه تجربه صدا برای مدل‌های الکتریکی آینده این برند است. همکاری آن در 3 حوزه می چرخد.

«کمتر بیشتر است»، DNA صدای جدید کابین‌های خلبان آینده

فناوری “کمتر بیشتر است” تعبیه شده در خودروی مفهومی Scénic Vision، جاه طلبی رنو برای طراحی یک سیستم صوتی عالی با استفاده از حداقل قطعات را نشان می دهد. رویکردی که هم «TECH» است و هم به نفع مسافران و تجربه سواری پایدار است. کل صدای Scénic Vision با در نظر گرفتن این موضوع توسعه یافته است و تعداد بلندگوهای داخل خودرو را کاهش می دهد. یک نصب صوتی نوآورانه که با یک بلندگوی باس متوسط ​​نصب شده در هر در ساخته شده و توسط سیستمی از حباب‌های صوتی – “حباب‌های صدا” نصب شده در هر پشتی سر تکمیل می‌شود. بنابراین مسافران از آکوستیک با کیفیت بالا که در عین حال غوطه‌ور، فردی و تقویت‌شده هستند، بهره می‌برند.

امضای جدید صدا توسط ژان میشل ژار

با ظهور وسایل نقلیه الکتریکی، زمان بازنگری در صدا، هم در داخل و هم از بیرون فرا رسیده است. رنو با سپردن امضای صوتی جدید مدل های برقی خود به ژان میشل ژار، تمام دانش و خلاقیت هنرمند را در تیم های خود ادغام می کند. امضای صدا چندین ویژگی را پوشش می دهد: توالی خوش آمد گویی هنگام ورود به خودرو، سیستم صوتی به طور کلی (اجزا، مکان، الگوریتم ها) و صدای بیرونی منتشر شده توسط خودروی الکتریکی زیر 30 کیلومتر در ساعت برای هشدار عابران پیاده (VSP: صدای خودرو عابر پیاده).

«Sonic ROADS»، یک سرویس ثبت اختراع رنو برای یک تجربه حسی پیشرفته در طول سفر

در نهایت، ژان میشل ژار در توسعه هنری اولین الگوریتم نوآوری رنو ‘Sonic Roads’ شرکت خواهد کرد. این سرویس ثبت اختراع رنو موسیقی متن ایده آلی را برای سفر بر اساس سلیقه موسیقایی راننده و با الهام از پارامترهای زمینه ای جاده مانند مکان ها، مناظر، آب و هوا و زمان روز ارائه می دهد. ژان میشل ژار به عنوان یک محقق-موسیقی، ارتباطی بین داده‌های زمینه‌ای که توسط ماشین گرفته شده و محتوای موسیقی (موسیقی، پادکست، اطلاعات و غیره) پیشنهاد می‌کند. این تجربه حسی بی سابقه برای همه مسافران احساس غوطه وری در محیط را تقویت می کند.

رنو و ژان میشل ژار برای مدت حداقل 3 سال قرارداد همکاری امضا کردند. ثمرات این همکاری در مدل های الکتریکی آینده برند رنو انتظار می رود. با این وجود، اولین برنامه‌ها در حال حاضر فعال هستند، زیرا ژان میشل ژار هدایت هنری سیستم‌های صوتی هارمن کاردون Mégane E-tech و همه مدل‌های جدید را امضا کرد.

برای اطلاع از نکات برجسته رنو در Vivatech، لینک زیر را دنبال کنید: events.renaultgroup.comمنبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: